Євросоюз обговорює санкції, включаючи виключення Росії із системи SWIFT та зупинку "Північного потоку-2", якщо РФ вторгнеться в Україну.
Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, повідомляє CNN.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В разі активних бойових дій: канцлер Німеччини підтримав примусову зупинку "Північного потоку-2"
"Коли йдеться про санкції, включаючи вбивство трубопроводу "Північний потік-2", що обговорюється, і виключення Росії зі SWIFT, мережі з високим рівнем безпеки, яка об'єднує тисячі фінансових установ по всьому світу, — якщо Москва вдереться до України, зі столу нічого не прибрано (нічого не знято з обговорення – ред)", — сказала вона.
"Я хочу бути гранично ясною — нічого не прибрано з обговорення", — додала фон дер Ляйєн.
Президент ЄК зауважила, що "комісія відповідає за розробку та формування санкцій".
"Росія залежить від торгівлі з Європейським союзом, а ЄС має значний економічний важіль", додала вона.
Водночас Адміністрація США продовжує проводити консультації з німецькою стороною стосовно того, що в разі подальшої агресії РФ проти України проєкт "Північний потік-2" не матиме майбутнього.
Про це на брифінгу повідомила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.
"Стосовно "Північного потоку-2" - ми продовжуємо дуже потужні й чіткі консультації з нашими німецькими союзниками", - поінформувала Нуланд.
"Якщо Росія вторгнеться в Україну, так чи інакше (робота - ред.) "Північний потік-2" не просуватиметься далі", додала вона.
"Північний потік – 2" проходить із Росії в Німеччину через Балтійське море. Завдовжки 1234 км. У грудні 2019 року будівельні роботи зупинили через запровадження санкцій США, проте їх відновили наприкінці 2020-го.
13 січня у сенаті США відхилили законопроєкт про запровадження нових санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2".
Коментарі