Правильне стримування агресора базується на його оцінці власного потенціалу й бажанні його застосувати.
Світ недостатньо відреагував на вторгнення РФ у Грузію, Крим та Донбас, події у Сирії. Про це сказав генерал армії США у відставці та колишній директор ЦРУ Девід Петреус, передає "24 канал".
Дії КНР у Південнокитайському морі теж не мали адекватної реакції. Це нівелювало сприйняття агресора.
Виведення військ США з Афганістану Петреус називає "геть не блискучим". У Кремлі також нехтували тим, як від 2014 року змінились українські війська.
"З огляду на це все Путін вирішив, що США та країни НАТО не будуть реагувати на вторгнення Росії в Україну. Він дуже сильно помилився, і це була не єдина його серйозна помилка. Він думав, що швидко захопить Київ, замінить Зеленського на проросійського політика і так далі", – пояснив Петреус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні не підходить ізраїльська модель стримування ворога
Неадекватна реакція Заходу на порушення червоних ліній надає агресору впевненості.
"Неадекватна реакція на події у світі може викликати впевненість Росії у власних силах, і це потрібно пам'ятати, коли ми говоримо про інші потенційні конфлікти у світі. І, щоб бути чесним, уряд США та Конгрес, так само як і головні члени НАТО та країни Заходу, розуміють, що жоден потенційний агресор не повинен недооцінювати наших реальних сил, або нашу волю до їхнього застосування", – пояснив він.
Петреус порівняв червоні лінії та адекватну реакцію з бійкою. Її краще відвернути, ніж почати, переконати потенційного агресора відступити й не робити небажаних дій.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко каже, що застосує ядерну зброю в разі необхідності.
Американська розвідка не має підстав сумніватися в тому, що першу партію тактичної ядерної зброї Росія вже доправила до Білорусі.
Водночас Центральне розвідувальне управління Сполучених Штатів Америки не бачить ознак підготовки Росією використання ядерної зброї в Україні найближчим часом.
Коментарі