G7 влаштує, якщо Європейський союз встановить стелю цін на російське дизельне пальне в діапазоні від $100 до $110 за барель.
США та їхні союзники намагаються уникнути серйозного збою на ринку, пише Bloomberg.
Заборона ЄС на імпорт російських перероблених нафтопродуктів запрацює 5 лютого. Союз працює з G7, щоб встановити граничний рівень цін для продажу до третіх країн. Європейська комісія запропонувала граничний рівень у $100.
Новий діапазон G7 означає, що там віддають перевагу вищій ціні через побоювання, що встановлення занадто низького рівня може призвести до стрибків цін або перебоїв з поставками в Європі. Представник G7 каже, що немає вільних потужностей на дизельному ринку. Є ряд простоїв, пов'язаних із технічним обслуговуванням.
"Переговори продовжуються, але сторони з оптимізмом дивляться на досягнення угоди до набуття чинності заборони ЄС на імпорт", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ембарго на російську нафту: Bloomberg розповів, як санкції б'ють по РФ
Зараз важко встановити останні ціни на російське дизельне пальне. Два основні видавці цін на ринку S&P Global Commodity Insights і Argus Media Ltd. нещодавно призупинили деякі зі своїх ключових оцінок до того, як набудуть чинності заходи ЄС.
Чиновник повідомив, що останнім часом російське дизельне пальне продається за ціною від $115 до $120 за барель.
S&P Global повідомляє, що протягом кількох місяців до 10 січня вартість палива здебільшого була вище $100 за барель.
ЄС найближчими днями має дійти одностайного рішення, щоб встановити межу. Механізм заборонить компаніям надавати страхові чи фінансові послуги для перевезення російського палива, якщо воно не буде продано за встановленою межею цін. Це обмежить доходи Росії, не порушуючи світові енергетичні ринки.
У грудні запрацювало ембарго на постачання російської нафти у країни ЄС. Рада ЄС встановила граничну ціну на нафту і нафтопродукти та оливи з Росії на рівні $60 за барель.
Обмеження ціни затвердять разом з країнами "Великої сімки" та іншими великими партнерами, повідомляла перед цим президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
У грудні ЄС запровадив нові санкції проти РФ, під які потрапили російські банки.
Коментарі