середа, 07 вересня 2022 11:02

Спецтема: Війна Росії проти України

Ціни на нафту впали до мінімуму вперше з початку війни

Ціни на нафту впали до мінімуму вперше з початку війни
Нафта подешевшала до семимісячного мінімуму. Фото: pixabay.com

7 вересня світові ціни на нафту впали до найнижчого рівня з моменту повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 1,5%, до $91,48 доларів за барель після зниження на 3% на попередній сесії. Контракт досяг сесійного мінімуму у $91,35.

Це найнижчий рівень від 18 лютого, повідомляє Reuters. Ф'ючерси на нафту марки West Texas Intermediate подешевшали на 1,8%, до $85,33. Контракт впав до сесійного мінімуму в $85,17 – найнижчого рівня з 26 січня.

"Очікування подальшого підвищення відсоткових ставок активізували побоювання з приводу глобальної економічної рецесії і зниження потреб у паливі", – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС визначилися з обмеженням ціни на російський газ – ЗМІ

Нафта втратила сильні позиції в понеділок. Після того, як група ОПЕК+ вирішила скоротити видобуток на 100 тис. барелів на добу в жовтні.

"Пом'якшити стрибок скорочення видобутку ОПЕК+ було не так вже й складно, враховуючи довгий список глобальних економічних проблем. Глобальне зростання виглядає не дуже добре і це створює проблеми для цін на нафту", – заявив старший ринковий аналітик OANDA Едвард Моя.

Агресивне підвищення процентних ставок, різкий стрибок прибутковості облігацій і уповільнення зростання у Китаї стали факторами, які тиснуть на ціни на нафту, вважає аналітик CMC Markets Тіна Тен.

Інвестори також очікують подальшого підвищення відсоткових ставок для стримування інфляції.

Міністри фінансів країн "Великої сімки" планують узгодити та представити план зі встановлення граничних цін на нафту з Російської Федерації.

31 серпня ціни на нафту відновилися після падіння на 5% днем раніше. Нафта дорожчає, оскільки є стійкий попит на паливо в Сполучених Штатах.

23 серпня світові ціни на нафту зросли через побоювання з приводу дефіциту пропозиції. Саудівська Аравія попередила, що може скоротити видобуток, аби скоригувати нещодавнє зниження цін.

22 серпня ціни на нафту впали, завершивши триденне зростання. Це сталося через побоювання, що агресивне підвищення відсоткових ставок у Сполучених Штатах Америки може призвести до уповільнення світової економіки й зниження попиту на паливо.

Після дводенного зростання світові ціни на нафту 19 серпня знизилися. Учасники ринку зіставили побоювання з приводу глобального економічного спаду, який може знизити попит, і очікування скорочення поставок до кінця року.

Новий генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти Хайтам Аль-Гайс заявив, що у високих цінах на енергоносії винні політики, законодавці й недостатні інвестиції в нафтогазовий сектор, а не його група.

ОПЕК+ повинна зустрітися 5 вересня, щоб відрегулювати видобуток. Група прагне до того, щоб Росія залишалася частиною угоди з видобутку нафти ОПЕК+ після 2022 року.

Рекордний експорт сирої нафти з США, відновлення видобутку в Лівії і стійкий експорт з Росії та Ірану послабили глобальну нестачу поставок напередодні пікового обслуговування НПЗ.

Зараз ви читаєте новину «Ціни на нафту впали до мінімуму вперше з початку війни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути