"Я готувала чай на кухні. Раптом підлога почала уходити з-під ніг. Здалося, що дуже крутиться голова. Був сильний поштовх, але не один. Їх сила наростала. Я почула, що люди кричать на вулиці. Зрозуміла, що треба рятувати дитину. 20 кроків до кімнати доньки ледве подолала. Забігла, висмикнула її. Зрозуміла, що бігти до виходу довго. Стала в дверному отворі з думкою, що доньку треба накрити собою", - розповіла в ексклюзивному коментарі Gazeta.ua українка Анастасія Старостенко.
Вона 5 років мешкає у турецькому місті Ізмірі. Саме там землетрус, що стався у Туреччині 30 жовтня, наробив найбільшого лиха.
Волкан, чоловік Анастасії, під час початку землетрусу - був у магазині. Боявся іти додому, бо здавалося, що земля розійдеться під ногами, розповів пізніше сім'ї. Бачив, як будинки качало так, що билися один об одного.
Рятуючись, люди вибігали з помешкань у коротких піжамах. Анастасія із донькою вискочили босоніж, як тільки поштовхи почали вщухати.
"Нам сказали, що сила першого поштовху була 6,6 бала. За пів години був іще один близько 5 балів. Потім ще понад 300 по 3-4 бали. Але ми їх практично не відчували", - розповіла жінка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землетрус у Туреччині: кількість загиблих зросла
"Ми виходили в центр за 3-4 кілометри від нас. Усі будинки в аварійному стані. Багато зруйнованих. Один підперли балками, аби не впав. Люди в соцмережах пишуть, що турбуються за тварин, які залишилися удома. Шукають рятувальників, які наважаться зайти в аварійні квартири та винести улюбленців", - розповіла Анастасія.
Зауважила, в місті паніки немає - люди спокійні. Багато приїхали на допомогу з інших населених пунктів. З Анкари прислали спецтехніку, щоб розгрібати завали.
Також люди звозять ковдри та теплі речі для тих, хто залишився без даху над головою. Допомагає благодійна організація Червоного Півмісяця - аналог Червоного Хреста. Волонтери роздають гарячий чай, розносять в стаканчиках суп. Влада ініціювала розставлення по місту наметів, де можуть ночувати потерпілі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3-річна дитина пробула під завалами внаслідок землетрусу 65 годин
Постраждали безкоштовно селять і у частину готелів. У багатьох кафе організоване безоплатне харчування.
"Я написала у Facebook, що ми можемо прийняти родину. Жити в одній кімнаті, а інші виділити постраждалим. Слава Богу у нашій групі, де спілкуються слов'яни Ізміру, постраждалих немає", - розповіла Анастасія.
Поліція патрулює вулиці. Заворушень чи мародерства немає.
Землетрус магнітудою 6,6 балів стався у Туреччині вдень 30 жовтня. Тривав 15 секунд. Його епіцентр знаходився в Егейському морі. Найбільше постраждав Ізмір, але підземні поштовхи відчувалися також в Стамбулі, Чанаккале, Денізлі і Бурсі. Станом на 2 листопада, загинуло 79 людей.
Коментарі