Бакинський суд в Азербайджані засудив громадянина Росії та Ізраїлю Олександра Лапшина до трьох років позбавлення волі.
Про це повідомляє "Новое время".
Його визнали винним у незаконному перетині державного кордону (за поїздки в так званий Нагірний Карабах) і у відкритих закликів, спрямованих проти держави (за висловлювання на підтримку незалежності регіону). Звинувачення просило для блогера 6,5 року. Блогер своєї провини не визнавав.
Лапшин – громадянин Росії та Ізраїлю, також у нього є український паспорт. Він написав кілька різких постів про Азербайджан. Після них і поїздки в Нагірний Карабах, який Азербайджан вважає своєю територією, окупованою Вірменією, Лапшина зарахували в "чорний список" у цій країні.
Але Лапшин все-таки зміг в'їхати в Азербайджан через Грузію з українським паспортом, в якому його ім'я "Александр" було написано як "Олександр", а пізніше похвалився цим у своєму блозі. Азербайджан у відповідь оголосив блогера в міжнародний розшук за порушення правил в'їзду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Нагірному Карабасі за ніч було 16 артобстрілів
Раніше за запитом азербайджанської сторони в грудні 2016-го блогера затримала білоруська поліція в Мінську, а в лютому екстрадувала в Баку.
Територіальний спір між Вірменією і Азербайджаном із приводу Нагорного Карабаху триває з кінця 1980-х. Населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область за підтримки Вірменії заявила про вихід з Азербайджанської РСР, а у вересні 1991 року оголосила про створення Нагірно-Карабахської Республіки. За період збройного конфлікту 1988-1994 років у сепаратистському регіоні загинули 30 тис. чоловік, більш як сотню тисяч стали біженцями і вимушеними переселенцями.
Коментарі