У Нагірному Карабаху розпочалися бойові дії між Вірменією та Азербайджаном. Країни звинуватили один одного в ескалації конфлікту.
Міноборони Азербайджану заявило про обстріл населених пунктів з боку вірменської армії.
"27 вересня близько 6:00 озброєні сили Вірменії, здійснивши масштабні провокації, піддали інтенсивному обстрілу позиції азербайджанської армії уздовж всієї лінії фронту і наші населені пункти, розташовані в прифронтовій зоні, із великокаліберної зброї, мінометів і артилерійських установок різного калібру.
Внаслідок інтенсивного обстрілу... є убиті й поранені. Об'єктам цивільної інфраструктури було завдано серйозної шкоди. Інформація про втрати і поранених серед цивільного населення і військовослужбовців уточнюється", - заявили в оборонному відомстві Азербайджану.
Там повідомили про початок контрнаступальної операції. Згодом заявили про знищення 12 зенітно-ракетних комплексів OSA підрозділів протиповітряної оборони Вірменії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Азербайджанці зрозуміли, що вирішити конфлікт із Вірменією можна тільки війною"
Вірменія звинуватила іншу сторону у початку бойових дій і повідомила, що збила 2 вертольоти та 3 танки Азербайджану.
"Сьогодні з раннього ранку азербайджанська сторона почала інтенсивний обстріл по всій протяжності лінії зіткнення, цілеспрямовано обстрілюючи також мирні населені пункти, у тому числі і столицю (Нагірного Карабаху. - Gazeta.ua) Степанакерт", - інформує МЗС Вірменії.
Влада невизнаної Нагірно-Карабахської республіки оголосили військовий стан і загальну мобілізацію, повідомляє ТАСС.
У 1988 році населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Спалахнула війна. За шість років загинули понад 30 тис. людей.
У 1994 році сторони підписали угоду про перемир'я, яка поклала край активним бойовим діям у регіоні. Карабах і навколишні райони Азербайджану залишилися під контролем вірмен. Мирне врегулювання зайшло в глухий кут після переговорів лідерів Вірменії й Азербайджану в 2009 році.
Коментарі