Велику кільксіть озброєння та боєприпасів Україна отримує від США. Частину з них виробляють на місцевих заводах, один з таких розташований в штаті Пенсільванія.
На Скрентонському армійському боєприпасному заводі нагрівають і виковують близько 11 тис. артилерійських снарядів на місяць. Як це відбувається, показали у репортажі CNN.
Зі спеціально виготовленої сталі, нагрітої до 2000℃, повільно крок за кроком формують оболонку для снаряда. На цьому етапі потрібно кілька годин лише щоб нагріти сталь та надати їй потрібної форми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США можуть надати зброю Україні не лише для перемоги, а й для стримування – Нуланд
Далі – етап випробувань та перевірок. Готові оболонки для снарядів оснащують вибуховою частиною.
Снаряди, виготовлені за місяць, на фронті розходяться за половину тижня. У звʼязку з цим США переглядають плани з виробництва, аби збільшити кількість виготовлених снарядів. Нинішні обʼєми виробництва зброї називають найбільшими, можливо, з часів Корейської війни.
Армія США уклала контракти з компаніями Northrop Grumman Systems Corp. та Global Military Products Inc. на виробництво 155 мм артилерійських боєприпасів для України. За них заплатять $522 млн. Це зроблено на тлі побоювань, що наші Збройні сили швидко виснажують запаси таких снарядів, надані країнами-союзниками.
Постачання нових боєприпасів планують розпочати у березні цього року. Контракт фінансується Ініціативою Пентагону щодо сприяння безпеці України.




















Коментарі