Європейська комісія у четвер вирішила подати до Суду ЄС на Угорщину за недотримання європейського законодавства у сфері надання притулку та процедури повернення мігрантів.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЄК.
Процедуру притягнення Угорщини до відповідальності за порушення законодавства ЄС Єврокомісія запустила в грудні 2015 року.
Причиною стало міграційне законодавство Угорщини, яке суперечить європейському.
Після серії дискусій на адміністративному та політичному рівнях та ще одного офіційного повідомлення про невідповідність законодавства, Комісія направила Угорщині свою обґрунтовану позицію в грудні 2017 року.
Після аналізу відповідей угорської влади Комісія дыйшла висновку, що більшість проблемних питань досі не вирішені й тепер планує подати на Угорщину в Суд Європейського Союзу.
Це останній етап санаційної процедури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина вставляє палиці в колеса Україні в НАТО
Європейська комісія вважає, що угорське законодавство суперечить європейському процедурою надання притулку, умовами прийому біженців та процедурою повернення.
Крім того, Європейська комісія у четвер почала санкційну процедуру проти Будапешта через міграційні закони "Стоп Сорос". Комісія направила Угорщині офіційне повідомлення щодо нещодавно схваленого пакету законів, які передбачають кримінальну відповідальність за дії на підтримку подачі клопотань про надання притулку і ще більше обмежують право просити про притулок.
Тепер в угорської влади є два місяці, щоб відповісти на зауваження Єврокомісії.
Якщо відповідь Угорщини буде незадовільною, Єврокомісія направить обґрунтовану думку, а потім може передати справу до Суду ЄС.
У червні парламент Угорщини прийняв спірні закони, відомі під назвою "Стоп Сорос".
Вони передбачають покарання за "промоцію чи організацію незаконної міграції".
Коментарі
1