Ексклюзиви
четвер, 03 вересня 2009 18:59

Володимир Терещенко опалюватиме будинок газом і електрикою

Автор: фото: Валентина МУРАХОВСЬКА
  Кочегар шкільної котельні села Могилівка Жмеринського району показує піролізний котел, який працює на дровах. В’язанку дров кидають що дві години
Кочегар шкільної котельні села Могилівка Жмеринського району показує піролізний котел, який працює на дровах. В’язанку дров кидають що дві години

48-річний Володимир Терещенко із селища Тиврів замінює у своєму будинку стару систему опалення на нову.

— Жінка доконала, бо багато платили, — каже. — Узимку за місяць викладали по 800 гривень тільки за газ.

Терещенки мають двоповерховий будинок на 200 кв. м. Опалювали його радянським газовим котлом АГВ.

— Тепер буду ставити електричний і газовий котли, — пояснює чоловік. — Чув, що газ мав подорожчати з вересня на 20 процентів. Це б нам добавило ще 100 гривень.

Уночі будинок Терещенка опалюватиметься електрикою, удень — газом.

Для електричного котла Володимир установить спеціальний лічильник, який рахує електроенергію за денним і нічним тарифами. За електролічильником Терещенко звернувся на фірму "Енергооблік". Йому порадили придбати трифазний багатотарифний електронний лічильник "Нік-2303". Він обліковує електроенергію з наростаючим підсумком за кожним тарифом і сумарним значенням. У години пік — з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00 — коефіцієнт 1,5 від тарифу, а з 23.00 до 7.00 — 0,4. Однофазний коштує від 410 до 770 грн, трифазний — від 684 до 1500 грн. При використанні електроопалення в нічний час економія складає до 60%. Це дає можливість швидко окупити затрати на встановлення лічильника.

— За нічним тарифом світло по 11 копійок, — підраховує Терещенко.— За місяць вийде не більше як 100 гривень. Стільки ж розраховую платити за газ.

Чоловік планує розділити систему, щоб можна було відключити від опалення другий поверх:

— Діти повиростали. Ми з жінкою всю зиму просиділи на першому поверсі. Другий мусили гріти, бо як відключиш — лопнуть батареї. А спустити воду з системи не міг, бо вона на це не розрахована.

За нічним тарифом світло по 11 копійок

Нові батареї та два котли Терещенку обійшлися в 10 тис. грн. Також він придбав пластикові труби.

— У старій системі в мене було понад 500 літрів води, а в новій тільки 60, — каже чоловік. — Я рахував, що новий котел має окупитися за два роки.

Крім енергозберігальних котлів, чоловік планує утеплити будинок ззовні та замінити вікна.

— Казали, що для утеплення треба брати пінопласт, але оказується, його гризуть миші. Тому порадили купити стєкловату, — пояснює Володимир.

На цегляні стіни чоловік пригвинтив металеві конструкції. До них прикрутив скловолокно. Оббив усе вагонкою.

— Робив усе сам, тому платив тільки за матеріал, — пояснює. — Усе утеплення обійшлося в п"ять тисяч гривень.

Підключати електрокотли самостійно не радять.

— Потрібен дозвіл від енергопостачальної організації, — говорить заступник начальника обласного управління житлово-комунального господарства Іван Вітюк. — Треба зробити проект, підвести три фази, замінити лічильник. Інакше може згоріти підстанція. У 1960-х роках, коли проводили електрику, робили її з розрахунку по кіловату на жителя. Нині на кожного йде приблизно 15 кіловат електрики.

Шість населених пунктів у Вінницькій області перевели на електроопалення. Першим 2007 року стало село Дзюньків Погребищенського району, за рік — село Трибусівка Піщанського району і селище Муровані Курилівці. Цього року завершать під"єднання сіл Серединка Бершадського, Каришків Барського та Сніжна Погребищенського районів. Принагідно замінили лінії електропередач та розподільні підстанції.

Три роки тому Вінницька облдержадміністрація розробила енергозберігальну програму, за якою 36 котелень перевели на альтернативні види палива. 19 працюють на соломі, сім — на електроенергії, 10 — на відходах деревини. Котельня, що поблизу Вінницького олієжиркомбінату, працює на соняшниковому лушпинні.

На даху Погребищенського дитсадка встановили сонячні батареї, які підігрівають воду.

— Весь проект коштував 100 тисяч гривень, але економимо тепер суттєво, — каже завідувачка дитсадка Лідія Міщук, 60 років. — Викопали колодязь, тепер не платимо за воду. Сонце нагріває її до 70 градусів. За день витрачаємо понад тонну води. Система автоматично може переключатися на електричний обігрів, — пояснює Міщук. — Електрикою користуємося лише взимку, коли сонця занадто мало і вода не встигає прогрітися.

Торік міста Хмільник, Жмеринка та Калинівка перевели багатоквартирні будинки на індивідуальне опалення. Завдяки цьому зменшили кількість котелень.

— Відключення котелень зменшило кількість спожитого газу в місті в 12,5 разу, — говорить заступник голови Хмільницької міськради Сергій Саєнко, 50 років. — І розрахунки за газ на високому рівні. Люди вчасно платять, бо боржникам тепер легко відключити опалення.

На закупівлю котлів і лічильників малозабезпеченим сім"ям давали допомогу від 300 до 1600 грн.

Зараз ви читаєте новину «Володимир Терещенко опалюватиме будинок газом і електрикою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути