35-річна Ірина Турбовець із Нової Греблі Калинівського району носить від сусідки по два відра води. 27 листопада в селі відключили водопостачання. Заборонила пити воду санепідемстанція. Уміст заліза перевищував норму в 2,5 раза. Рідина помутніла і мала коричнювате забарвлення.
Центральний водогін у селі провели торік. У криницях села не було достатньої кількості води.
— Треба постірати. Он цілу купу вєщей назбирала, — показує у веранді Ірина. — Двоє дітей в школу ходять. На це треба 20 відер води. У мороз не наносишся. Добре, що бабця Марія дозволяє брати, хоча в неї тоже мало води в криниці. Добре, що хоч бойлер не купили в хату за півтори тисячі. Аби провести воду, здала минулого року 4 тисячі гривень.
Центральним водогоном користуються сім'ї з 80 подвір'їв. Це близько 200 людей.
— Іще виявили бажання 150 родин провести воду до будинку від центрального постачання, — каже попередня голова села Віра Гончарук. — Це практично все село.
Аналізи води санепідемстанція робить щоквартально. Уперше виявили перевищений уміст заліза.
— Якщо багато заліза, то вода коричнювата, — пояснює головний санітарний лікар Калинівського району Борис Захваткін. — Її смак погіршується. Така вода може призвести до сухості та свербіння шкіри.
У сільраді мають скликати позачергову сесію. Депутати хочуть добитися, щоб включили воду.
— Вона буде тільки технічною, — каже сільський голова Анатолій Андріюк, 41 рік. — Хоча б люди могли постірати і хазяйство обійти.
Щоб на воді можна було готувати їжу, потрібно встановити фільтр біля свердловини. Він коштує 24 тис. грн. Сільський голова проситиме на нього гроші в районної та обласної влади.
Коментарі