27 жовтня в селі Нова Гребля Калинівського району понад 50 людей зібралися перед ворітьми калинівської філії профтехучилища. Прийшли викладачі, студенти та батьки. Тримають у руках плакат із червоними літерами: "Не робіть руїн серед села, не губіть людські душі". Так просять обласне управління освіти не закривати заклад.
— Із 1 вересня 2012 року набирають чинності нові штатні розклади в системі профтехосвіти. Заклади, де менш як 300 осіб, будуть закривати, — говорить виконувачка обов'язків начальника обласного відділу профтехосвіти Анжела Доценко.
У філії навчаються 50 учнів і працюють 40 викладачів. Їм пропонують їздити за 25 км у Калинівку, де розміщене училище.
— Цьогоріч у філію набрали лише 15 учнів. А потрібно хоча б 105, — пояснює Анжела Володимирівна. — Закривають через нерентабельність. Багато коштів витрачають на опалення закладу.
У Новій Греблі в приміщеннях філії облаштують практичну базу.
— Учням пропонуємо поселятися в гуртожиток безкоштовно. Будуть платити лише за харчування. А вчителі з села мають їздити за свій щьот на роботу, а це в один бік 7 гривень кожен день, — каже директор профтехучилища Петро Поліщук. — Вони не хочуть, бо мають своє господарство вдома — корови, свині.
Учням радять переводитися на механізаторів.
— На трактористів і комбайнерів у Калинівці не вчать. Нема навчальної техніки, — каже студент 17-річний Микола Чернець.
За 65 років існування філії вивчилися понад 100 тис. трактористів, комбайнерів і механізаторів.
— Уже й так професія тракториста стала малопрестижною, а тепер і цим дітям не дають учитися. А хто ж буде землю обробляти? Чого получився недобір? Бо ше рік назад пустили чутки про закриття. От батьки і побоялися віддавати дітей сюди, — каже колишній викладач училища 62-річний Віктор Фільшинський.
— Кажуть, що заклад нерентабельний. Але ж техніку з училища здають фермерам в оренду, — відказує вчитель фізкультури 35-річний Костянтин Заболотний.
На рік Калинівське профтехучилище отримує з держбюджету близько 4 млн грн.
Коментарі