Це фото зроблено в Австрії 15 травня 1945 року.
— Її моїм нині покійним бабусі та дідусю прислав дядько Тимофій, — розповідає 64-річна Надія Носатюк із селища Теплик. — На звороті написав: "Родному отцу и матери в День Победы от сына-фронтовика и его боевых друзей". Бойових побратимів дядько перерахував: Міша, Тьома та земляк Юхим. Дядькові там 28 років. На війні він був офіцером Особого отдєла, контррозвідником. Мужній, справедливий і чесний. Я любила дядька й завжди хотіла бути схожою на нього. Коли він приїздив до нас, одягала його фуражку, гімнастерку й виходила на вулицю хвалитися сусідським дітям.
Про Тимофія Семеновича Твердохліба полковник Гончаров розповів у книзі "Військові контррозвідники". Видання вийшло 1978-го до 60-річчя особових відділів КДБ.
— У тій книжці є оповідання "Убивці розшукані", — продовжує Носатюк. — Його писав дядько Тьома, тоді вже майор. У серпні 1945-го, у Відні, будучи старшим слідчим 80-ї стрілкової дивізії, він викрив групу карателів. То були заступник начальника та сім старост блоків концтабору Маутхаузен. Дядько багато розповідав про їхні страшні звірства над полоненими. В"язнів били резиновими палицями гумен-шляу, морили голодом, проводили на них досліди. За стінами Маутхаузена катували радянського генерал-лейтенанта Карбишева.
Фашистів засудили. Тимофій Твердохліб отримав орден Вітчизняної війни. Він довгий час працював у особовому відділі Туркестанського військового округу.
— Постійно слав із Ташкента посилки, — згадує Надія Носатюк. — Якось між речі вклав гілочку справжнього бавовнику. Подивитися на нього збігалася вся школа.
Коментарі