Андрій Осадчук, 35 років, збирається утеплювати пінопластом фасад свого будинку в обласному центрі.
— Знайомі кажуть, буду жити, як в термосі, —розповідає чоловік. — Найняв майстрів, які на цьому добре знаються.
Раніше житлові будинки утеплювали зсередини. За державною програмою енергозбереження нині утеплюють фасад будівлі. Для цього використовують пінопласт або мінеральну вату. Частіше обирають пінопласт. Він не дає навантаження на стіни й коштує дешевше. Узимку в таких будинках тепло, а влітку — прохолодно.
— Пінопласт зберігає 50 відсотків тепла, — каже бригадир будівельної бригади Олександр Корсун, 25 років. — Оплата за енергоносії зменшується на 30 відсотків. За три роки теплоізоляція себе окуповує.
Власники будинків замовляють утеплення із фінішним покриттям. Місцеві майстри використовують для цього декоративну штукатурку — акрилову, силіконову, мозаїчну.
— Пінопласт наноситься на стіну спеціальним клеєм, — пояснює Олександр. — Прикріплюється дюбелями й затирається цементним розчином. Потім наносимо лугостійку сітку. Її використовують, щоб не тріскали стіни. Поверхню ґрунтуємо та накладаємо фінішну фасадну штукатурку.
Квадратний метр покриття пінопластом коштує 55 грн. Із фінішною штукатуркою — від 65 до 100. Утеплення на основі вати вдвічі дорожче — 113 грн. Із фінішною штукатуркою — від 120 до 160.
Робота майстрів оплачується окремо. За квадратний метр беруть від 100 грн. Вартість робіт залежить від складності фасаду.
У магазинах радять купувати будматеріали вітчизняних виробників. Якість ґрунтовки чи штукатурки не поступається іноземним.
— На виконані роботи майстри дають 30 років гарантії, — каже менеджер магазину "Одяг для стін" Оксана Tанасогло, 29 років.
Коментарі
1