До 15 листопада у відділі соціальних допомог Вінниці оформлюватимуть субсидії. У Ленінському відділі соціальних допомог відвідувачі заходять до інспекторів із талонів.
— Людина спочатку приходить до нас на консультацію, в окремому кабінеті отримує талон із вказаним часом прийому та бланк заяви, — пояснює начальник відділу 31-річний Олександр Гулько. — Так ми уникаємо черг.
При собі слід мати паспорти, трудові книжки безробітних членів сім"ї, розрахункові книжки за комунпослуги, електроенергію та теплопостачання. Від пенсіонерів вимагають посвідчення.
— Цього року для оформлення субсидії подається лише довідка про доходи та склад сім"ї. Не треба ходити в газконтору, в електромережу, тепломережу та брати довідку про оплату послуг — нам ці дані висилають в електронному вигляді, — зазначає Гулько. — Правда, поки ще програма не налаштована. Буває, що людина заплатила за тепло, а в нас ще по квартирі борг. Тоді самі дзвонимо у комунслужби та з"ясовуємо.
Студенти з аграрного університету отримували субсидії ще торік. У медуніверситеті почали оформлювати у жовтні.
— Торік ми всі комнатою оформили субсидію, і цього року прийшли, — розповідає студент юридичного факультету Вінницького аграрного університету 22-річний Руслан Кобець.
Руслан чекає на прийом разом зі своїм другом Віталієм Задорожним. Він вчиться за контрактом, тому стипендії не отримує.
Хлопець заходить у кабінет із призначення субсидій і подає документи на оформлення.
— Ваш прибуток 150 гривень на місяць, а платите за гуртожиток 50. Це більше ніж 20 відсотків від доходу, тому з жовтня буде призначена субсидія, — пояснює Олександр Гулько. — Ви мусите погашати за проживання 30 гривень кожного місяця, а 20 грн буде платити держава.
Віталій цікавиться, чи можуть йому призначити субсидію.
— Ваші доходи нульові, але ви навчаєтеся на стаціонарній формі. Субсидія буде призначена, — зазначає Олександр Васильович.
Сім"я може оформити субсидію, навіть якщо має борги за комунпослуги. Але спочатку вони повинні укласти договір на реструктуризацію боргів із постачальниками.
— У мене загальна площа квартири складає 62,5 метра, — каже 59-річна пенсіонерка Ярина Виноградова, яка теж стоїть у черзі на консультацію. — У квартирі ми з дідом прописані удвох. Інспектори кажуть, що субсидію будуть призначати тільки на 52,5 метра. За решту 10 метрів маємо розраховуватися самі. У сусідки однокімнатна квартира, а вона субсидію на все житло получає.
— Ви можете подати документи на комісію, — радить Олександр Гулько. — Протягом двох днів інспектор прийде до вас додому й подивиться на умови життя. Тоді комісія вирішить, чи давати субсидію на всю квартиру. Субсидія призначається на 21 квадратний метр площі на людину та 10,5 метра загального користування. А от люди, в яких однокімнатна квартира, мають право на всю площу, незалежно від кількості мешканців.
49-річна Олена Мазур субсидію не отримає, бо чоловік навесні купив потриманий автомобіль. Машині ще немає 10 років.
— Люди мають за що утримувати машину, то їм державна допомога не потрібна, — пояснює начальник облвідділу призначення субсидій Наталя Орлюк.
Коментарі