Ексклюзиви
Четвер, 11 вересня 2008 21:15

Роман Притуляк попав на обласну дошку пошани

 

Фотокартку 17-річного вінничанина Романа Притуляка розмістили на обласній дошці пошани "Праця і звитяга Вінниччини". Минулого тижня він привіз зі столиці Угорщини Будапешта срібну медаль із Міжнародної олімпіади з хімії.

На участь в олімпіаді претендували вісім кращих учнів-хіміків України. Відібрали чотирьох найсильніших.

— Конкуренція була шалена, — каже Роман. — Усі претенденти мали високий рівень підготовки.

2005 року Притуляк посів друге місце в телепроекті "Найрозумніший". Торік виборов "срібло" на Міжнародній Менделєєвській олімпіади в Білорусі. Цього року закінчив Вінницьку школу N34. Іспити за 11-й клас здавав екстерном.

— Мене запросив навчатися Московський університет на хімфак. Я відмовився, — продовжує хлопець. — Вступив до Київського університету Шевченка.

Роман — єдина дитина в родині Притуляків. Його мати Тетяна працює в бібліотеці Політехнічного університету. Батько Анатолій — на заводі тракторних агрегатів.

— У Вінниці до олімпіад такого рівня нема де готуватись, деякі завдання Рома вперше побачив в Будапешті, — каже мама переможця Тетяна Євгеніївна. — З книгами нам допомогла вчитель хімії Дзюбенко Ніна Петрівна, а щоб підготуватись до практичних занять, зверталися по допомогу до київських вузів.

Роман Притуляк наймолодший на обласній дошці пошани.

У загальнокомандному заліку олімпіади з хімії в Будапешті переміг Китай, друге місце зайняла Росія, Україна — третя. У змаганнях брали участь юні хіміки з 64 країн світу.

Зараз ви читаєте новину «Роман Притуляк попав на обласну дошку пошани». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода