Віруючі римо-католицької громади селища Браїлів Жмеринського району просять віддати їм колишній будинок паломників. Він розташований поряд із костьолом, але належить соко-морсовому заводу.
— Костьол за радянських часів був складом підприємства, — розповідає заступниця голови Жмеринської райдержадміністрації Людмила Мельник. — На початку 1990-х його повернули релігійній громаді. Але поряд є ще споруда, на яку вони претендують — колишній будинок паломників. До сьогодні тут був цех соко-морсового заводу.
Приміщення належить Міністерству аграрної політики.
— Але міністерство відмовилося повертати його, бо приміщення належить до комплексу будівель і окремо не може існувати, — каже Мельник. — Торік соко-морсовий завод об"явив себе банкрутом. Якщо підприємство піде з молотка і його хтось викупить цілим масивом, віруючі зовсім утратять надію повернути будинок.
Селищний голова Браїлова Валерій Резидент говорить, що три адмінприміщення заводу продали. Цим зацікавилася Служба безпеки України.
— За дво- і триповерхові будівлі взяли по 70–80 тисяч гривень. Та у нас хата на 100 квадратів коштує дорожче, — обурюється Резидент. — Будинок паломників ще не купили, але він примикає до приміщень, які продали. До адміністрації вже приходили нові власники з проханнями виділити землю.
Настоятель костьолу, ксьондз Францишик каже, що віруючі неодноразово зверталися до Міністерства аграрної політики та Жмеринської райдержадміністрації з проханням повернути будинок паломників.
— У столиці нам говорять, що питання потрібно вирішувати на місці, а у Вінниці відсилають до Києва. Надіслав телеграми Вікторові Ющенку та Юлії Тимошенко, але відповіді не отримав.
Коментарі