Власник ювелірної фірми у Вінниці 42-річний Григорій Дерун має вісім годинників.
— Найбільше люблю швейцарський "Зеніт ґранде прімеро", — каже. — За кордоном є принцип: годинник має коштувати не більше, ніж людина заробляє на місяць. Купую годинники сам. У ділових колах люди можуть по них оцінити свого співрозмовника. Чим дорожчий годинник, тим більше ти будеш цінувати свій час. Коли йду у спортзал, одягаю "Сейко" — у них вдала спортивна лінія. До ділових костюмів — "Ролекс".
В інтернет-магазинах "Зеніт ґранде прімеро" коштує близько $14,5 тис. На зустріч Григорій Дерун прийшов зі швейцарським годинником "Брайтлінґ" із діамантами. Такий коштує близько $12 тис.
Годинники із дорогої серії носить вінницький бізнесмен, власник друкарні "Енозіс" 47-річний Олександр Мельник. Кілька років тому з нього зняли годинник за $100 тис.
— Коли хочу зробити собі подарунок — купую годинник, — пояснює телефоном Олександр Мельник. — Зараз маю "Едмарт", "Брайтлінґ", "Бреґе", "Картьє". Є іменний годинник, дорогий. Але ціну не назву.
Губернатор Вінниччини Олександр Домбровський, 47 років, має кілька недорогих годинників.
— Олександр Георгійович носить їх переважно під колір костюма, — розповідає його дружина Ірина Василівна. — Більшість годинників — подаровані на різних презентаціях. Має годинник із синім паском від попереднього президента Віктора Ющенка. Один із коричневим ремінцем подарували як кращому губернатору, ще один — від Катерини Ющенко.
Ірина Домбровська носить годинник вінницького заводу "Кристал". Його подарував чоловік на десяту річницю подружнього життя.
Найдорожчий годинник у Вінниці продають за 36 тис. грн.
— Це швейцарський"Моріс Лакруа", — пояснює менеджер магазину Валерій Сафар"янс, 52 роки. — Насправді дорогі годинники у Вінниці купують рідко. В основному беруть за 3–5 тисяч гривень. За дорожчими їдуть у Київ, бо там більший вибір. У дорогому сегменті ми можемо показати до десятка годинників, а там запропонують понад сотню. Наприклад, годинники "Едмарт" входять у десятку найдорожчих у світі. Їх прикрашають діамантами. Водостійкі, мають радіочастотний сигнал. Бували випадки, що літак падав у воду, і з глибини по сигналу годинника знаходили людину. Надійні, практично не дають збою. Коштують від 300 до 600 тисяч доларів.
На руці начальника міліції Вінниці 43-річного Юрія Куцого помітили годинник фірми "Ролекс".
— Коштує близько 15 доларів, — сміється Юрій Іванович. — Подарував товариш три місяці тому на відпочинку в Туреччині. Як повернувся в Україну, механізм почав глючити. Здав у майстерню, там за півтори години зробили повну реставрацію. Заплатив за роботу 20 гривень. Зараз непогано працює. Спеціально дивився по Інтернету, такої марки та серії в "Ролексі" взагалі немає. Хто не розуміється, лише чули про фірму та ціну, то окають. Я їх не розчаровую. Кажу, це справжній "Ролекс". Хто розуміється, не приховую, що це підробка. Собі, напевно, купувати справжнього не став би.
28-річний діджей Андрій Сіннік має шість годинників.
— Обираю лише механічні. Частіше вдягаю "Кельвін Кляйн", купив його кілька років тому в Німеччині за 320 євро. Дорогий для мене ще "Касіо", його за 350 доларів чотири роки тому з Франції привіз дядько. Він моряк, тому подарував морського годинника. Два роки тому вирішив випробувати, наскільки він водонепроникний. На відпочинку в Сімеїзі кидав його в море на глибину. Намагався дістати, рука між камінням застрягла. Мало не втопився. Але "Касіо" дістав. Деякі з годинників ще не розпаковував, відколи купив.
В основному беруть за 3–5 тисяч гривень. За дорожчими їдуть у Київ
Власник мережі кондитерських магазинів "Вацак" Геннадій Вацак, 37 років, має позолочений годинник російської фірми "Мактайм". Ціна на нього коливається від 3950 до 27 950 грн.
— Три роки тому мені його подарувала дружина Вікторія, — говорить.
Адвокат Роман Корченюк, 30 років, збирається купити за 35 тис. грн "Монт Блант":
— Зараз на мені швейцарсько-російська фірма "Романов". Годинник позолочений механічний, купив його рік тому за тисячу доларів. Виглядають елегантно, в очі не кидаються. До цього носив "швейцарця" за 400 доларів.
Отаман козацького полку ім. Івана Богуна Володимир Воловодюк, 42 роки, досі носить радянську "Ракету":
— На 16-річчя батько подарував. Коштував тоді близько 300 карбованців. І досі працює.
Генеральний консул Польщі Вінницького консульства Кшиштоф Свіделек не носить годинника вже третій рік:
— Сильно травмував руку, після цього не зручно. Раніше носив радянський "Політ", його мені подарував хрещений батько 30 років тому.
Коментарі
2