— Наше підприємство випікає паски ще з радянських часів. Правда, тоді ми не вживали слово "паска". Але все одно були традиції, і ми випікали кекси, — розповідає директор "Вінницяхліб" Микола Луп'як. — Люди їх купували, щоб святити, але в значно менших обсягах.
Чи змінилася технологія випікання пасок?
— Ні, вона не змінюється вже багато років. Паска — традиційний продукт. І ми хочемо, щоб таким він і залишався. У нас є простий дідівський рецепт, уже випробуваний досвідом. Для виробництва беремо борошно вищого ґатунку, дріжджі, незбиране молоко, цукор, курячі яйця, родзинки. Працівники підприємства горді з того, що наша паска натуральна. Обладнання на заводі дозволяє створити такий мікроклімат для випікання, якого часом важко досягти вдома. Це і відповідна температура, і концентрація водяної пари. Тому ми не використовуємо ніяких добавок, щоб паску зробити пухкішою.
Скільки будуть коштувати паски цього року?
— Завод відпускає по 5,16 та 10,38 гривні залежно від ваги. У магазині паски будуть трохи дорожчі. Реалізуватимуться під торговою маркою "Хлібна хата".
Які види пасок виготовлятимете?
— Вагою 200, 300 та 500 грамів. Для споживачів, які шукають солодшого продукту, готуємо "Кекси святкові" з шоколадом, мигдалем, цукатами. Це вже подарунковий варіант, продається в гарній упаковці. Є паски для дітей, прикрашені марципановою іграшкою.
Коли ви розпочинаєте виробництво паски?
— Цього року перші партії починаємо пекти ще з 4 квітня, до католицького свята. А з 11 квітня виробляємо основну кількість. Плануємо виготовити 36 тонн паски, або 96 тисяч штук. Щороку частину пасок обов'язково розвозимо малозабезпеченим, сиротам, інвалідам. У таке світле свято всі мають ще раз згадати про милосердя та допомогу ближнім.
Чи є особливі обряди на виробництві при випіканні паски?
— Основний обряд у паски попереду — коли її святять люди. А в нас працівники моляться перед початком випікання.
Коментарі