На урок дев'ятеро учнів 4-А класу вінницької фізико-математичної гімназії №17 принесли домашніх тварин. Учителька вирішила, що так буде цікавіше про них розповідати. У класі 30 дітей.
— Вивчаємо родинні відносини. Домашня тваринка — це теж повноцінний член сім'ї, — каже вчителька початкових класів Оксана Никончук, 32 роки.
Данило Зотов несе кудлатого сірого кота до дошки. Кіт виривається та шугає під парти. Діти сміються, допомагають його ловити.
— Мого кота звуть Батоном, на честь батона, який він надгриз у кухні на столі, — каже хлопчик. Однокласники сміються, знімають тварину на мобілки.
Дмитро Кирницький виносить до дошки рудого пекінеса Тошу.
— Їх розводили при імператорському дворі в Китаї. Тому ми Тошу кличемо: "Идите кушать, ваше величество". Він у нас має за столом своє місце, — говорить школяр. Пес виривається з рук, тягне морду до рудого кролика Анастасії Руденко за першою партою. Дівчинка зве його Зайцем. Тварина спокійна, інколи кліпає червоними очима.
Ростислав Римарчук тримає між долонями хом'яка Жору.
— Це в мене третє покоління хом'яків. Його повне ім'я — Римарчук Георгій Георгійович, бо названий на честь свого батька. У його сім'ї були складні відносини — мама з'їла п'ятеро братиків і сестричок, тільки він вижив, — розповідає Ростислав.
Антон Питель показує фото махаона, якого виростив сам.
— Бабуся мила кріп і найшла велику гусінь. Тато порадив посадити її в банку і годувати кропом. Потім гусінь перетворилася на лялечку, а одного дня з неї вийшов метелик. Випустили на волю, бо махаони занесені до Червоної книги.
На уроці також були шиншила, зелений папуга, черепаха, чорно-білий спанієль і щеня такси. Після занять батьки забрали тварин додому.
— І батьки, і діти давно просили мене придумати щось цікаве з участю домашніх улюбленців, щоб можна було згуртувати дітей по-домашньому. Такий урок я проводила вперше. Поки що ніхто з колег за мною не повторював. Приносити тварин до школи потрібно з довідками про всі щеплення, — говорить вчителька Оксана Вікторівна.
Коментарі
1