У вітряну погоду легко підхопити кон"юктивіт. Очі червоніють, закисають, течуть сльози. Інфекцією можна заразити тих, хто проживає з вами в квартирі.
— Тільки-но з"явилися перші ознаки кон"юктивіту, відразу заварюю календулу, у народі на неї кажуть — нагідки, — розповідає вінничанка Любов Остапенко, 51 рік. — Чекаю, поки трохи прохолоне. Тоді вмочую в чай кульки з вати, злегка віджимаю і кладу на очі. Тримаю до вистигання, але щоб у очі не було холодно.
Любов Іванівна говорить, що відвар має бути міцний, а кульки такого розміру, щоб закривали око. Удруге їх використовувати не можна, бо може бути повторне зараження.
— Кілька процедур на день, і назавтра ви не впізнаєте свої очі, — запевняє вона.
Лікар-окуліст поліклініки Вінницької міської клінічної лікарні N3 Лілія Парфенюк, 32 роки, погоджується, що можна використовувати відвар календули як засіб для промивання очей.
— Адже вона має протиалергічний, протизапальний і заспокійливий ефект. Так само діє і ромашка. Але застосовувати їх потрібно перед закапуванням антибактеріальних крапель. Тільки тоді можна розраховувати на стовідсотковий результат. Самі по собі трави не вилікують кон"юктивіт. Особливо, якщо вже він розвинувся. Можливо, календула допоможе тільки на перших стадіях хвороби. Або при незначному запаленні очей, якщо вони почервоніли від перевтоми чи потрапляння дрібного сміття.
Коментарі