середа, 29 квітня 2009 19:33

Квартиранти Світлани Чернищук заборгували чотири тисячі гривень

Автор: фото: Валерія ВІКТЮК
  Головний державний виконавець Ленінського відділу управління юстиції Оксана Зайдель (праворуч) та стажер Ірина Василюк принесли виклик вінничанці Тетяні Антоновій в будинок по вулиці Архітектора Артинова. Господарки немає вдома. Сусіди кажуть, що вона на
Головний державний виконавець Ленінського відділу управління юстиції Оксана Зайдель (праворуч) та стажер Ірина Василюк принесли виклик вінничанці Тетяні Антоновій в будинок по вулиці Архітектора Артинова. Господарки немає вдома. Сусіди кажуть, що вона на

У Вінниці рівень проплат за тепло нижчий, ніж по Україні. Теплопостачальники подають на боржників до суду.

— Майже половина неплатників не проживає у місті. На заробітках у Києві або за кордоном, — говорить державний виконавець Ленінського району Оксана Зайдель, 28 років.

У домовлений час до виконавчої служби приходить працівник колекторської фірми В"ячеслав Ничепорук. "Вінницькі тепломережі", аби   змусити людей сплатити за тепло, уклали з нею договір.

Піднімаємося на горішній поверх 4-поверхового будинку на вул. Архітектора Артинова. Дзвінок зламаний, стукаємо у двері. Ніхто не відчиняє.

— У цій квартирі, точніше, під її дверима ми вже вшосте, — розповідає Зайдель. — Жінка, яка тут мешкає, працює в Києві. Сусіди кажуть, інколи приїжджає. На її майно наклали арешт. Якщо вдасться вручити виклик до суду і вона не поверне боргу, ми матимемо право разом з міліцією зламати двері. Тоді опишемо майно.

Ідемо до наступного будинку. Дзвонимо до квартири на другому поверсі. Тут заборгували 6 тис. грн, але більшу частину вже погасили. Залишилося повернути 1,5 тис. Усередині тихо. Прислуховуємося.

— Буває, що вдома хтось є, але просто не хочуть відчиняти, — зауважує Оксана. — Траплялося, що відповідали дитячими голосами: "А батьків немає вдома, ми не будемо нікого впускати".

Держвиконавець залишає у дверях виклик.

У наступному будинку в квартирі, де прописаний боржник, мешкають квартиранти. Кажуть, тільки вселилися. По телефону викликають хазяйку. Повідомляють, що сума боргу 4700 грн. 42-річна Світлана Чернищук приходить за кілька хвилин:

— Раніше здавала квартиру арабам, які навчалися в медуніверситеті. Вони мали самі кожного місяця платити за комунальні послуги. Випадково дізналася, що у нас тільки за опалення борг 4 тисячі. Коли ми з сином прийшли взяти гроші, араби зі своїми манатками втекли через вікно. Тепер у нас нові квартиранти. Сподіваємося, будуть акуратно все сплачувати. А гроші за оренду квартири віддаватимемо в рахунок боргу.

45-річна Світлана Чайкова живе на вул.Театральній. Жінка була приватним підприємцем. Залишилася без роботи, ще й мати захворіла. Світлана поїхала доглядати її у Тиврівський район. А в квартиру пустила мешкати родичів.

— Я їм сказала: платіть комунальні послуги. Квартплати з них не брала. Через два роки приїхала у Вінницю, коли їх не було вдома. Побачила пісьмо від виконавчої служби. Виявилося, що тільки за тепло назбиралося більше 2 тисяч боргу.

Термін добровільного погашення боргу від моменту вручення виклику — сім днів. Також із боржника стягують виконавчий збір —  10% від суми заборгованості. В разі несплати держвиконавці мають право конфіскувати майно.

— Описується майно, яке можна продати. Експерт оцінює його вартість. Причому вона має набагато перевищувати суму боргу. Наприклад, людина заборгувала 3 тисячі, а описують майна на 7 тисяч, — продовжує Зайдель. — Витрати йдуть на роботу експерта, держвиконавців та торгуючої організації, яка це майно буде продавати. Також ми укладаємо договір з організацією, яка зберігатиме в себе описане майно до продажу. Їй теж потрібно платити.

Після продажу конфіскованих речей гроші надходять на рахунок теплопостачальної організації.

Зараз ви читаєте новину «Квартиранти Світлани Чернищук заборгували чотири тисячі гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути