В області подешевшало м'ясо. Кілограм свинини продають по 43-50 грн, яловичини по 60. Продавці радять купувати його зараз, бо за тиждень-два знову подорожчає.
— Тоді люди будуть скуповуватися до свят і ціна знову поповзе. Зараз намагаються постувати, тому ціна трошки впала, — розповідає вінничанин 40-річний Андрій Заїка. Він скуповує свиней у населення. — Хороше м'ясо треба вміти вибрати. Більшість того, що є на ринку, напічкане антибіотиками, воно рихле. Якщо притиснути пальцем, волокна розповзаються.
Із Андрієм ідемо на центральний ринок. Він підходить до прилавків зі свининою, пильно роздивляється товар.
— Свинина повинна бути білувато-рожевого чи навіть трохи сіруватого відтінку. — М'ясо має бути м'яким, добре проштрикуватися шпичкою. Не бійтеся його прощупати, взяти в руки і понюхати. Хороше м'ясо має пахнути молоком. Це означає, що тварина нормально харчувалась, їла не саму синтетику та біодобавки для швидкого росту, а буряки і комбікорм. Прожилки жиру мають бути білими, а не жовтуватими. Жовті — ознака того, що воно лежало кілька днів. Зверніть увагу на сало, яке продають поряд, навіть як не будете купувати його. Воно повинно бути теж м'яке і без крові.
М'ясо на прилавках рихле та мокре. Його замочували перед продажем, тоді воно матиме більшу вагу і світліший колір.
— Таке погане для жарки, бо виділятиме багато води. Воно має бути вологе, але не мокре.
Просить надрізати шматок. На ньому виступають кілька крапель води.
— Я таке не брав би, дуже водянисте. Яловичину треба купувати яскраво-червону, а жирові прожилки там мають бути рівного біло-кремового кольору.
Андрій Заїка радить пильнувати при купівлі легенів та печінки.
— У легенях часто бувають глисти, якщо придивитися, їх можна побачити, вони схожі на маленькі білі крапочки.
Найчастіше свиней скуповують у Хмільницькому, Калинівському, Бершадському та Тиврівському районах. Кілограм живої ваги обходиться у 15 грн.
Спеціалісти лабораторії почали ретельніше перевіряти м'ясо через ризик інфекційних хвороб. Яловичину обстежують на сибірку, свинину — на трихінельоз, які небезпечні для людини. Експертиза коштує від 13,8 до 14,15 грн. Додаткову біохімію можна зробити за 10 грн.
— Людина, яка купила в павільйоні м'ясо і сумнівається в його якості, може принести нам на дослідження. У лабораторії відріжуть невеличкий шматочок, приблизно на 50 грамів. Дослідження зробимо за 40 хвилин, — говорить завідувачка ветлабораторії вінницького центрального ринку 40-річна Наталія Бондар.
Коментарі