понеділок, 21 травня 2012 00:45

Безкоштовні ділянки виділяють на смітниках

Автор: фото: Тетяна ЩЕРБАТЮК
  Максим Мартинюк: ”Є близько 100 ділянок. Стартова ціна — дві-три тисячі гривень за сотку”
Максим Мартинюк: ”Є близько 100 ділянок. Стартова ціна — дві-три тисячі гривень за сотку”

Торік жителям Вінниці для ведення присадибного господарства дали шість безкоштовних ділянок. Ще 60 роздали багатодітним сім'ям.

— Якщо людина хоче отримати землю, спочатку сама має знайти ділянку, — розповідає 35-річний Максим Мартинюк, директор Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міськради. — У місті це переважно закинуті пустирі, смітники. Захаращена територія, яка нікому не належить. Майбутній власник подає на неї заяву, потім розчищає і користується.

У місті є ділянки, що можна безкоштовно отримати?

— Небагато. Ми працюємо за принципом: якщо землю знаходить влада, то ми віддаємо її пільговикам. Якщо знаходить простий громадянин, отримує її сам. За рік так знаходиться п'ять-шість земельних ділянок.

Що робити людям, які не знайшли таких вільних територій, але хочуть мати землю?

— Чекати або купувати. Зараз працюємо над розробкою ділянки в районі Вишенського озера. Вона буде розділена на менші, по 6-10 соток. Продаватимуть їх на аукціоні.

Взяти участь зможе будь-хто?

— Так. Є близько 100 ділянок. Стартова ціна — близько 2-3 тисяч гривень за сотку. Колись ця територія була передбачена для одного інвестора, який мав підвести всю інфраструктуру: воду, електрику, дороги, газ, газорозподільчі пункти, транспортні розв'язки. А взамін зміг би продавати ділянки, як він хоче. Але так і не склалося. Фінансова криза не дозволила. Зараз реалізувати цей проект практично неможливо, тому продаємо ділянки через аукціон. Потім власники утворять кооператив та спільними зусиллями будуть насипати дороги, проводити газ.

Отриману землю можна приватизувати, скільки часу на це треба?

— Так, землю можна приватизувати, потім там побудуватися, продати або подарувати. Приватизацію можна зробити за дев'ять місяців. Загальна вартість цього процесу 5-6 тисяч гривень.

Чому більшості вінничан відмовляють у безкоштовному наданні ділянок?

— Індивідуальна житлова забудова у межах міста є неефективним використанням житлового фонду. Міста мають розростатися не в ширину, а вверх. Щоб люди жили в багатоповерхових будинках. Краще на 10 сотках побудувати навіть середньоповерховий дім, чотири-п'ять поверхів. А не віддати цю територію одному господареві.

Зараз у Вінниці є 240 багатодітних сімей, які хочуть отримати присадибну ділянку. Але ми їм запропонувати мало що можемо. Торік землю видавали на вулицях Івана Федорова та Луговій за містом. Ще є близько шести тисяч людей, які не мають пільг. Вони теж написали заяви. Але 80 відсотків з них не планують там нічого будувати. Розцінюють цю землю як інвестиційний ресурс.

Зараз ви читаєте новину «Безкоштовні ділянки виділяють на смітниках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути