Гаманець із 10 зліпленими докупи монетами 1447–1589 років знайшли на території старої частини Кам'янець-Подільського Хмельницької області. Розкопки проводили завідувач сектора "Музей старожитностей" Петро Болтанюк і провідний науковий співробітник Ігор Старенький.
Гаманець лежав на глибині 1,8 м від сучасного рівня міста. Це період забудови золотоординсько-литовського часу. Найдавніша монета — гданський солід Казимира IV Ягеллончика — короля Польщі у 1447–1492 роках. Важить 1,33 г, потерта. На аверсі — герб Королівства Польського — орел. Найпізніша монета — 1592 року Сигізмунда ІІІ Вази — короля Шведської імперії в 1592–1599 роках.
— На тому місці розкопки житла ХІІІ-ХV століття проводили у вересні-жовтні минулого року, — розповідає 47-річний Петро Болтанюк. — Будинок горів. Можливо, власники забули про монети, коли втікали. Сам гаманець зотлів від часу. Але гроші лежали кучею, лише злиплися. Хто тут жив і був власником дому — важко сказати. Бо перший опис міста датується XVII століттям. Знахідка вказує на важливі економічні зв'язки Кам'янця з іншими містами і країнами.
Коментарі