Полтавський міський голова Олександр Мамай обіцяв на виборах підтримувати малий бізнес. Нині підприємцям-базарникам не продовжують і розривають договори оренди землі.
— У мене на ринку роздають підприємцям платіжки за оренду торгового місця, що є власністю підприємців, — каже колишній власник найбільшого речового ринку міста Володимир Головко, 52 роки. — Люди обурюються. Їх залякували, ходили з собаками, не пускали на роботу.
"Комуналізація" ринків вигідна місту?
— Для обслуговування ринків, парковок, реклами створили комунальне підприємство "Полтава-сервіс". Воно не надає ніяких послуг, тільки збирає гроші. За дев'ять місяців зібрало в бюджет міста 40 тисяч гривень. Вочевидь, прибутків від ринків там немає, бо тільки наш дає по 265 тисяч гривень щомісяця. На обслуговування речового ринку відкрили п'ять рахунків в одному банку. Будь-який бухгалтер скаже, у відкритому, чесному підприємстві так не роблять. Легальний бізнес, що нормально функціонував, поламали з однією метою — перенаправити фінансові потоки.
Як інновація позначилася на роботі ринків?
— У нас працювали майже півтори тисячі людей. Нині 200 вільних місць. Коли билися, ходили з собаками — не торгували зовсім. Підприємці кажуть, далі скорочуватимуть діяльність.
Яка доля комунальних ринків?
— Функціонуватимуть два-три роки. Згодом землю під ринками продадуть наступному власникові. Жодне комунальне підприємство не було ефективнішим за приватне.
Коментарі