На західній Україні пройшли невеликі землетруси 2–3 грудня. Поштовхи силою до 2,7 бала зафіксували біля райцентру Надвірна на Івано-Франківщині, міста Дрогобич Львівської області й у Воловецькому районі на Закарпатті.
— Такі поштовхи характерні для цих регіонів. Періодично стаються, бо це сейсмічно активні території, — говорить заступник начальника Головного центру спеціального контролю при Державному космічному агентстві Ігор Корнієнко, 38 років. — Не несуть загрози, бо проходять на малій глибині. Енергія землетрусу згасає швидко. Поштовхи ніхто не мав відчути. Їх зареєстрували лише спеціальні прилади. Колись у цих регіонах були потужніші землетруси.
— Ми розташовані на краю потужного сейсмоактивного поясу, що утворився внаслідок зіткнення євразійського материка з африканським і з арабською плитою, — каже сейсмолог 72-річний Олександр Кендзера. — Цей пояс складається з великої кількості дрібних плиток, що продовжують рухатися, наповзають одна на одну. Виникають напруження, що призводять до випромінення хвилі. Вона проходить до нас, і ми сприймаємо це як землетрус.
Основними сейсмологічними зонами є південно-західна частина Одеської області, території Прикарпаття та Закарпаття, Тернопільська область, південь Чернівецької. Можуть бути поштовхи біля Кривого Рогу, де іде багаторічний видобуток корисних копалин. Також — на кордоні Полтавської та Сумської областей.
Коментарі