вівторок, 09 квітня 2013 00:15

Заборони на українську в Московському патріархаті немає

Громада має право вирішувати, яку мову хоче чути в церкві, каже релігієзнавець Людмила Филипович, 55 років:

— Використання української мови в церкві Московського патріархату не заборонене. Її використовують для богослужінь. Але все залежить від регіону. Лівобережна Україна — здебільшого русифіковані міста і досить інертні села. Там Московський патріархат використовує церковнослов'янську мову для служби і російську для проповідей. А от Правобережжя — Волинь, Поділля — часто вимагає української. Там є чимало таких церков. Це вирішують люди та священик. Деякі закінчували семінарію ще в радянські часи — у Москві або Санкт-Петербурзі. І мають проросійську позицію. А ті священики, що вчилися за часів незалежної України, досить поступливі.

Багато залежить від предстоятеля митрополита Володимира. Він сам із Поділля, виріс в українському середовищі. Ну, і найголовніше — позиція митрополита Черкаського Софронія. Він відомий своєю прихильністю до української мови та культури. Є митрополити, які категорично проти цього, зокрема Кримський, Одеський та Донецький.

Статистики україномовних та слов'янськомовних парафій УПЦ МП не веде. Набагато більше таких, де службу правлять церковнослов'янською. Та останніми роками невпинно збільшується кількість церков, які перейшли на українську. І це логічно, бо людям зрозуміліше.

Зараз ви читаєте новину «Заборони на українську в Московському патріархаті немає ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути