Спека знижує дію отрути та прискорює розмноження колорадських жуків. За один сезон вони адаптуються до нового препарату і двічі розмножуються.
— 25 градусів тепла — це вже прєдел для будь-якого препарату, — каже Микола Разкевич, 60 років, із Інституту картоплярства Національної Академії аграрних наук. — Чим більше тепла, тим менше діє отрута і швидше вилуплюються молоді жуки.
Радить збільшувати рекомендовану дозу препарату на 20%. Це стосується й хімічних, і біологічних отрут. Кропити картоплю потрібно в суху погоду, ввечері або вночі, коли спадає спека. Зранку — роса змиє препарат із картоплі. Обробляти город краще в один час із сусідами, щоб жуки не мігрували з протруєних площ.
— Повторяти труйку потрібно одразу, як вилупиться 10 відсотків молодих колорадів. Навіть якщо картопля перецвіла й з'явилася зав'язь. Інакше жуки зможуть перезимувати у землі й весною знову повилазити.
Перед садінням картоплі Микола Разкевич її обробляє хімічними препаратами від жука. Це економить час. Але та отрута в 10 разів сильніша. Тому їсти молоду картоплю після такої обробки не можна.
Коментарі