пʼятниця, 10 червня 2011 07:15

Виводити шкідників краще вночі

Спека знижує дію отрути та прискорює розмноження колорадських жуків. За один сезон вони адаптуються до нового препарату і двічі розмножуються.

— 25 градусів тепла — це вже прєдел для будь-якого препарату, — каже Микола Разкевич, 60 років, із Інституту картоплярства Національної Академії аграрних наук. — Чим більше тепла, тим менше діє отрута і швидше вилуплюються молоді жуки.

Радить збільшувати рекомендовану дозу препарату на 20%. Це стосується й хімічних, і біологічних отрут. Кропити картоплю потрібно в суху погоду, ввечері або вночі, коли спадає спека. Зранку — роса змиє препарат із картоплі. Обробляти город краще в один час із сусідами, щоб жуки не мігрували з протруєних площ.

— Повторяти труйку потрібно одразу, як вилупиться 10 відсотків молодих колорадів. Навіть якщо картопля перецвіла й з'явилася зав'язь. Інакше жуки зможуть перезимувати у землі й весною знову повилазити.

Перед садінням картоплі Микола Разкевич її обробляє хімічними препаратами від жука. Це економить час. Але та отрута в 10 разів сильніша. Тому їсти молоду картоплю після такої обробки не можна.

Зараз ви читаєте новину «Виводити шкідників краще вночі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути