Від менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку. — ГПУ) померла 2-річна Мілана. Це сталося вранці 31 жовтня. Її забрали в лікарню напередодні ввечері — різко підскочила температура. Спершу діагностували гостру респіраторну вірусну інфекцію, а через 6 год. дитини не стало.
— Мілана занять не пропускала, не хворіла. Була розумничка, гарно говорила, — пригадує завідувачка дитсадка №450 Інна Коротка.
— За цей рік кількість хворих на менінгококову інфекцію в місті різко зросла. Небезпечною недугою заразилися 27 киян. Серед них 18 дітей віком до 17 років. Померли троє. Торік усього було 10 хворих, — каже Валентина Гінзбург, директор департаменту охорони здоров'я КМДА.
— Менінгіт проявляється спочатку, як застуда — підвищується температура вище 39 градусів, зникає апетит, хворий відчуває біль у м'язах і суглобах. Останнім з'являється висип, що має ознаки крововиливів. До його появи для постановки діагнозу орієнтуватися практично немає на що. Тому часто пацієнтові діагностують ГРВІ. Смерть може статися вже у перші дні після появи всіх симптомів. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Має різні форми — від такої, що не загрожує життю, до небезпечної менінгококцемії. Найвразливіші — діти й люди з ослабленим імунітетом.
Найчастіше спалахи менінгококової інфекції фіксують у березні та жовтні, кажуть у столичній Держпродспоживслужбі.
— Заразитися можна від хворого, який чхає, кашляє. Аби убезпечитися, потрібно, провітрювати кімнати, часто мити руки, — радить лікар Наталія Тімко.
Коментарі