Піротехнічною виставою "Вогні" розпочався 2 квітня ювілейний, десятий, фестиваль французької культури в Україні "Французька весна". Упродовж квітня проходитимуть кінопокази, виставки, спектаклі, зустрічі з митцями в Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, Львові й Одесі.
Виставу "Вогні" показують у столичному Ботанічному саду ім. Гришка. На відкриття фестивалю прийшли близько 8 тис. людей, за словами організаторів.
— Треба було зробити вхід 100 гривень, людей було б менше. От парочка прийшла поцілуватися біля вогню. Не виходить абстрагуватись від натовпу. Почуваєшся, як у метро, — перемовляються 25-річна Олена та Дарія, 24 роки.
У центрі по колу виставлені дерев'яні рамки, всередині них — свічки у склянках. Поряд три великі купи дров. До них із факелом підходять чоловіки. Дрова димлять, розгоряються.
— У мене жахливі враження. Якщо це і є те дійство, то я буду розчарована "Французькою весною", — каже о 20.40 киянка 30-річна Марина. — Очікувала сюжету з музикою, художнє шоу. Ці вогнища дуже небезпечні. Занадто близько й не огороджені, іскри летять.
Вздовж алей у саду стоять такі ж дерев'яні рамки зі свічками. Від однієї з них хлопець прикурює цигарку.
Виступає український гурт "Грозовська бенд". Гурт із трьох хлопців збирається до виходу.
— Красиво виконано, але нема родзинки. Нема таїнства, як торік. Могли б щось пульнути, дракона якогось поставити, відьму спалити, — каже 20-річний Валентин, студент-психолог.
— Я думав, будуть французи зі своїми інструментами, а тут український гурт. Фольк і джаз. До чого це — незрозуміло. Францією тут і не пахне, — додає студент-економіст Борис, 19 років.
О 21.35 починається феєрверк. Скрізь чути викрики: "Нарешті! Дочекалися!".
— Ми певною мірою стали жертвою власного успіху. Попри будній день і не дуже хорошу погоду, людей прийшло багато. Не розраховували на таку величезну кількість, — говорить прес-аташе Французького культурного центру Вікторія Томенчук, 34 роки. — "Вогні" — це вистава французької компанії "Ля Машин". Хотілося занурити глядачів у атмосферу полум'яних інсталяцій, живої музики, живого спілкування, в магію вогню. Свічки у склянках, відерцях, жаровні означали вогонь у різних його проявах. Особливої символіки в розташуванні інсталяцій немає. Це просто красиві вогняні структури. Ботанічний сад обрали, бо тут добре показувати вуличне мистецтво. Основне завдання — певним чином оживити, змусити глядачів по-новому подивитися на публічний громадський простір.
Коментарі