У суботу киянин Олександр Равчев, 24 роки, йшов 1,5 км від потяга, який застряв неподалік столиці. Він викладає психологію в університеті ім. Драгоманова. Повертався додому поїздом №146 Сімферополь — Київ, який мав прибути о 14.00.
— За півгодини до прибуття, коли вже майже всі стояли із сумками на виході, потяг зупинився неподалік станції "Максима Кривоноса", — розповідає телефоном. — Це вже була промислова зона вокзалу, "відстійник" для вантажних вагонів та поламаних паровозів.
Пасажири не могли знайти провідника купейного вагона. Начальник потяга зачинився у вагоні-люкс і нікого не приймав. Про негоду дізнавалися через інтернет у телефонах та через родичів.
— Літня сусідка по купе боялася, що не встигне на літак у Німеччину. Працював лише один туалет на вагон. Гарячої води, їжі не було. Через 3 години довідалися від родичів, які штурмували довідкову Укрзалізниці, що поїзд стоятиме ще кілька годин.
Олександр Равчев із 10 іншими пасажирами вирішив іти 1,5 км до Столичного шосе.
— Вгрузали по пояс у снігу, несли над головою валізи, але дійшли. Один водій підкинув нас до метро. Грошей не взяв.
Від знайомих, які залишилися в потязі, Олександр дізнався, що о 20.00 залізничники відбуксирували вагони до Центрального вокзалу.
13 областей постраждали від циклону, що пройшовся Україною 22-24 березня. Снігопад був на Тернопільщині, Івано-Франківщині, Закарпатті, Хмельниччині, Рівненщині, Чернівеччині, Чернігівщині, Сумщині, Київщині, Вінниччині, Полтавщині, Волині, Житомирщині.
3,5 кілометра за 7 год. від метро Петрівка до Московського мосту проїхали автомобілі, які стояли у заторах у ніч на 23 березня.
101 населений пункт залишався знеструмленим через негоду станом на сьому ранку 26 березня. Найбільше — у Полтавській і Сумській областях.
56 годин ішов сніг у Києві. Він почався 22 березня близько 11.00, закінчився о сьомій вечора в неділю.
40 мільйонів тонн снігу випало за дві доби в столиці, каже міський голова Олександр Попов. Такої кількості опадів не було 100 років, розповідає.
1152 автомобілям надали допомогу рятувальники у регіонах протягом доби з 25 на 26 березня.
790 кілометрів становила загальна протяжність столичних заторів 22 березня, порахували в сервісі "Яндекс-пробки".
400 гривень просили таксисти з клієнтів за те, щоб довезти зі столичного Подолу на житломасив Троєщина. Зазвичай беруть 50.
250 гривень за оренду лопати правили двірники, пропонуючи їх водіям машин на вул. Тарасівській у Києві.
10 гривень просили за один батон 23-25 березня продавці в кіосках на центральному вокзалі столиці.
Коментарі
3