Верховна Рада дозволила жінкам ставати на військовий облік лише за їхньою згодою. За це народні депутати проголосували 7 жовтня.
— Обов'язковий військовий облік діє лише для медичних працівників, які придатні до проходження служби за станом здоров'я та віком, — каже нардеп Ярослав Железняк, 32 роки. — Вони повинні мати професійно-технічну, професійну вищу чи вищу освіту та здобуту медичну чи фармацевтичну спеціальність. Решта жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою, можуть потрапити до армії лише за власним бажанням.
Обов'язковий військовий облік для жінок мав стартувати ще з жовтня 2021 року. Тоді суспільство розкритикувало перелік спеціальностей, бо прийти до центрів комплектування повинні були представниці більшості популярних професій. Міністерство оборони суттєво скоротило список і відтермінувало облік на рік. 6 вересня 2022-го міністр оборони 56-річний Олексій Рєзніков підписав новий наказ про перенесення початку військового обліку на жовтень 2023-го та зробив його добровільним. Парламент погодився змінити закон.
— Сама ідея військового обліку жінок не є поганою, — говорить воєнний експерт Ігаль Левін, 36 років. — Його мета — звільнити чоловіків від тилової роботи. Тоді їх можна залучити до важливіших завдань. Якщо наймемо з цивільних кухарок, секретарок, радисток, медиків, то у нас звільняються тисячі військових чоловіків, які виконували цю роботу раніше. Командування зможе перенаправити їх із тилу ближче до бойових дій та зміцнити позиції на фронті.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі