вівторок, 24 квітня 2018 00:25

Відкрили пам'ятник загиблому воїнові Мирославу Мислі

Автор: www.vgolos.com.ua
  Пам’ятник загиблому воїнові Мирославу Мислі має висоту 1,65 метра. Його створили за гроші з міського бюджету Києва, пожертвування меценатів і побратимів
Пам’ятник загиблому воїнові Мирославу Мислі має висоту 1,65 метра. Його створили за гроші з міського бюджету Києва, пожертвування меценатів і побратимів

21 квітня у Києві по вул. Смоленській, 17, відкрили пам'ятник загиблому бійцю АТО 24-річному Мирославу Мислі. Сквер поряд із монументом теж назвали на його честь.

Мирослав Мисла був командиром взводу окремої зведеної штурмової роти "Карпатська Січ" 93-ї окремої механізованої бригади. На фронті перебував з перших днів війни. Загинув у жовтні позаторік під час бою в Луганській області.

На церемонію відкриття монумента прийшли понад 400 людей. Третина — побратими й товариші. Також міський голова Віталій Кличко, лідери партій "Правий сектор" і "Свобода" Андрій Тарасенко й Олег Тягнибок.

— Я особисто знав Миро­слава. Часто називають героями тих, хто просто опинився в зоні бойових дій. Проте справжня назва "герой" криється в іншому. Це звання повністю відповідає Мислі, — каже Олег Тягнибок, 49 років. — Він не тільки загинув під час прямого контакту з ворогом, а й відправив у пекло сімох окупантів. Головним є те, що він свято вірив в ідею української нації та боровся за неї.

— По Україні вже є безліч пам'ятників, присвячених полеглим на цій війні, — додає 36-річний Андрій Тарасенко. — Проте це перший, котрий присвячений конкретному героєві. Серед людей, які там загинули, є всього кілька знакових, і серед них був Мирослав. На нього орієнтувалися всі. Його можна поставити в один ряд із Степаном Бандерою чи Романом Шухевичем.

Гроші для спорудження монумента заввишки 1,65 м виділили з бюджету Києва, пожертвувань меценатів і побратимів. Автором скульптури є Богдан Козаченко.

Друг Мирослава на позивний "Скай" виконує "молитву українського націоналіста". Її повторюють майже 50 інших бійців.

Присутнім вмикають аудіозаписи з боїв і спогади побратимів про Мирослава.

21 квітня у Полтаві невідомі розбили меморіальну дошку полеглому в зоні АТО Сергієві Лимарю. Пам'ятний знак висів на багатоповерхівці по вул. Алмазна, 9. Також у місті обмалювали фашистською символікою пам'ятник вбитим у Другу світову війну.

— Вандали свідомо до 9 травня хочуть таких самих дій із боку націоналістів — щоб пофарбували Ватутіна чи інший пам'ятник. Тоді для ворога буде картинка. Відчувають свою безкарність і продовжують провокації, — каже депутат міськради Юліан Матвійчук, 28 років.

Загалом у Полтаві за останні два роки розбили не менш як 10 меморіальних дощок воїнам АТО, деякі — двічі. За благодійні кошти їх поновили.

Представники Московського патріархату заборонили відспівувати бійця АТО

У селі Птича Дубенського району на Рівненщині представники православної церкви Московського патріархату виступили проти відспівування загиблого воїна АТО Миколи Гуменюка. Рідні хотіли, щоб бійця відспівали в місцевому Свято-Успенському храмі, за який останні чотири року судяться Московський і Київський патріархати.

Микола Гуменюк загинув в Іловайську на Донеччині 2014 року. Був похований як невідомий солдат. Нещодавно його ідентифікували за аналізом ДНК. Родичі захотіли перепоховати воїна у рідному селі. Планували, що його відспівають. Однак представники УПЦ МП виступили проти.

Храм стоїть опечатаний. Прихильники обох конфесій стежать за тим, аби опоненти не проводили всередині будь-які служби. Блокують церкву. Священики правлять у власних будинках.

— На засіданні у селі 18 квітня, де були представники двох патріархатів, хтось запитав: "Невже Микола не достойний бути відспіваним у рідній церкві?" На це місцева прихильниця московського патріархату відповіла: "Що заробив, те й отримав", — каже журналістка Аліна Дубровська.

Прихильники обох патріархатів дійшли згоди спільно будувати в селі ще одну церкву. Після цього вирішать, хто служитиме в новій, а кому віддадуть стару.

Оксана КНЯЖИК

Зараз ви читаєте новину «Відкрили пам'ятник загиблому воїнові Мирославу Мислі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути