Проблеми з психічним здоров'ям посідають друге місце серед причин інвалідності в Україні. Про це йдеться в міжнародному дослідженні, проведеному експертами Світового банку.
Вони працювали у Львівській, Полтавській і Запорізькій областях. Найчастіше психічні розлади в Україні виникають через війну, підсумували експерти.
— Розладів поменшає, як тільки закінчиться військовий конфлікт на Донбасі. Він несе нестабільність, бідність і безробіття. Ці фактори і впливають на психічне здоров'я, — говорить головний лікар Вінницької обласної психоневрологічної лікарні Вадим Клочко, 71 рік. — Більше хворих серед міського населення. Селяни менш вразливі. Бо знають, якщо залишаться без роботи — займуться домашнім господарством чи оброблятимуть землю. Хоча в них депресія може виникнути після неврожаю.
Найпоширенішими психічними проблемами називають депресію, тривожний стан, стрес після травм, зловживання алкоголем. До зони ризику потрапляють літні люди, малоосвічені і жителі сходу України.
— У державі немає системи, що могла б виявляти таких людей і наглядати за ними, — каже вінницький обласний позаштатний психіатр Ірина Травинська. — Таку систему можна вибудувати лише завдяки глибокій реформі. Цього не робили роками.
Міжнародні експерти стверджують, що 75% українців не мають доступу до кваліфікованої медичної допомоги. В Україні не вистачає психологів, психотерапевтів і соціальних працівників. Багато хворих не довіряють лікарям. Бояться, що про їхню проблему дізнаються люди. Також не звертаються по допомогу через високу вартість лікування.
Коментарі