Валентина Шкурко, 27 років, Полтава:
— Із 13 років дивилася російське реаліті-шоу "Дом-2". Знала всіх учасників, слідкувала за ними в соцмережах. Тепер не дивлюся, бо під час ефіру погано відгукуються про Україну. Одна учасниця приїхала з Донецька. Розповідала, що українці тільки вміють жерти сало. Обзивають нас хохлами й дурнями.
Світлана Овчаренко, 43 роки, Кременчук на Полтавщині:
— Телевізора дома не маю, тому відмова від російських серіалів і кіно минула безболісно. Книжки й раніше намагалася купувати українською. Але якщо, наприклад, російський переклад хорошого твору вже з'явився, а про український не чути — можу купити. Так само із задоволенням подивлюся документальний фільм російських режисерів. Вони практично всі опозиційні, в масовому прокаті цих стрічок немає. Два роки тому купила батончик "Снікерс", аби швидко перекусити. Вдома побачила, що він зроблений у Росії. Мало поперек горла не став. Відучилася жуйки купувати, бо довго в наших магазинах продавали тільки російські. Єдине, чого не вистачає, — хни для лікування волосся. Є лише російського виробництва, альтернативи не знайшла досі.
Наталія Гопчук, 30 років, Київ:
— Наша сім'я ніколи не була прихильником російських товарів. Але раніше ми не дуже придивлялися, яка країна-виробник. Зараз відмежували себе від усього російського. Не купуємо продукти харчування, побутову хімію, одяг. Добре, що деякі супермаркети досі маркують товари. Це допомагає швидше зорієнтуватися. Почали частіше купувати українське.
Віталіна Макарик, 28 років, Володимир-Волинський, Волинська область:
— Чотири роки не купую російських книжок. Якщо потрібно прочитати, а є лише в російському перекладі, шукаю її на піратських сайтах. Українські видання принципово купую, а не завантажую в інтернеті безкоштовно.
114 осіб у списку Міністерства культури, яким тимчасово заборонено в'їзд в Україну. Вони підтримали російську агресію в Україні або відвідували окуповані території. Перелік діє з 2015 року, постійно доповнюється. Пропозиції надають Рада нацбезпеки та оборони, Служба безпеки, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення. Цього року додали 25 людей.
2 роки і 12 днів, станом на 8 грудня, Україна не купує газ у російського Газпрому. Імпорт зупинили 26 листопада 2015-го, за даними Укртрансгазу.
Коментарі