Ексклюзиви
вівторок, 27 липня 2010 02:00

"Ви чули, як його називають — "гаспадін"

Дорогою від храму Української православної церкви Київського патріархату в Маріуполі на Донеччині кілька вірян обговорюють приїзд патріарха Московського та всієї Руси Кирила.

— Ви чули, як його називають — "гаспадін"? Де це видано, щоб особу духовного званія називали "гаспадіном", — говорить 58-річна Віра Амброщук. — Господь у нас один, а "гаспадіни" — ті, хто грошей багато мають.

— То він і має. Хіба ні? Хтось там із батюшок казав: "Він, як Ісус Христос, а ми біля нього, як апостоли", — додає Любов Миколаївна, 61 рік. — Що про них говорити, якщо вони себе святими вважають.

Чоловік, на вигляд років 50, у світлій сорочці мовчить, тільки хитає головою.

— А в мене в Росії сестра живе, то дзвонила, казала: "Як я вам завідую. До вас така людина їде. Його ж можна святим назвати ще при жизні. Така він умнічка, така умнічка. Скільки робить доброго", — розповідає 54-річна Людмила Дьоміна.

— Доброго? Доброго? — не витримує чоловік. — Він Україну розколює! У нас і так постійні проблеми з Московським патріархатом, а тепер вони взагалі обнагліють.

Він, як Ісус Христос, а ми біля нього, як апостоли

Віра Іванівна погоджується з ним:

— Не може духовний отець вказівки давати про політику. А то він уже не пастор, а поліцейський. Передавали його інтерв"ю, то каже "ми не можемо стояти осторонь і дивитися, треба впливати на політику". Йому треба не задурювати людям голову, а по святих місцях їздити й молитися.

Усі ствердно хитають головами. Мовляв, хай краще молиться.

— А наш батюшка навіть говорити про це не захотів. Запитала, чи дивився трансляцію по телебаченню, а він: "Ви ж знаєте, яка ця тема для нас важка, не питайте", — додає Любов Миколаївна.

Зараз ви читаєте новину «"Ви чули, як його називають — "гаспадін"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути