Ситуація з пташиним грипом у Криму вимагає застосування вакцини для птахів. На цьому наполягає колишній головний ветеринар України Петро Вербицький.
— Вакцина може майже на 80% захистити всіх птахів на період 10–12 місяців, — вважає Вербицький.
Натомість міністр аграрної політики Олександр Баранівський не схвалює застосування вакцини проти пташиного грипу.
— Коли всі країни заявляють, що вакцини нема, а потім мені кажуть, що її можна виготовити за 2 місяці, потрібні лише кошти... Я це сприйняв, як вибивання коштів під біду, — каже Баранівський.
Проти вакцинації виступають й експерти Всесвітньої організації охорони здоров"я тварин. На їхню думку, це може призвести до закриття зовнішніх ринків України та зменшення експорту продуктів птахівництва.
Тим часом у селах Урожайне та Краснофлотське Совєтського району Криму вже завершили комплекс запобіжних заходів проти подальшого поширення пташиного грипу. Такі заходи тривають у решті населених пунктів, де виявили захворювання птиці. Протягом 3–23 грудня з карантинної зони Криму вилучено близько 62,5 тис. голів свійської птиці. Про це повідомляють у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій.
Триває і виплата компенсації мешканцям населених пунктів. До 24 грудня виплачено 1 млн 467 тис. 915 грн.
Бригади у складі ветеринарів, лікарів, фахівців санітарно-епідемічної служби провели 60 тис. 77 подвірних обходів та вакцинацію 59 тис. 332 осіб. Під медичним наглядом перебувають 543 особи, які проживають в садибах, де зафіксовано загибель птиці. Інфікованих серед населення не виявлено.
Коментарі