В Україні третій тиждень тримається спека +35...37°С. У таку погоду загострюються захворювання серцево-судинної системи, дихальних шляхів та шкіри. Люди стають дратівливі, недосипають.
Полтавця Миколу Лисенка, 55 років, відвезли до міської лікарні з аритмією серця.
— 1 липня збирався на роботу, йшов на тролейбусну зупинку. Було жарко. Через 100 метрів став задихаться. Повернувся додому, визвав "скору". Поклали в лікарню. Врачі хотіли зупиняти серце й запускати знову. Але після обстеження сказали, що вік не той і серце слабе, — може не запуститися. Лікарня завалена людьми, багато молоді. У сусідній палаті лежала 17-річна дівчина із передінфарктним станом, — розказує Микола Лисенко. Він звільнився з роботи. Удень не виходить із квартири, не вимикає вентилятора.
Клімат в Україні поступово змінюється і стане такий, як у Греції, говорить директор Українського гідрометеорологічного центру 57-річний Микола Кульбіда:
— Від початку 1980-х і дотепер стрімко зростає середньорічна температура повітря. Кожен наступний градус збільшуватиме кількість днів із температурою плюс 35 і більше. Погода ставатиме все посушливіша. За кліматичними зонами Україна, особливо степова частина, поступово наближається до сухих субтропіків, таких як Греція.
Під час спекоти загострюються хвороби, розказують лікарі.
— У таку погоду найбільше страждають літні люди та діти. У перших судини й серце не справляються з навантаженнями, у других система ще не зовсім сформована. Недавно привезли 15-річного хлопця із серцевим нападом, знепритомнів на пляжі. Ледь відкачали, — розповідає столичний кардіолог Ігор Гомонко, 43 роки.
Медик не радить займатися сексом, коли надворі гаряче.
— Як і при фізичних вправах, у людини збільшується артеріальний тиск, прискорюється пульс, частішає дихання. Це все помножте на високу температуру. Якщо вже вирішили кохатися, то виберіть прохолодне приміщення, з хорошою вентиляцією. На вікна можна повісити мокрі простирадла, що значно охолодять кімнату.
Кияни найбільше скаржаться на задуху, підвищення тиску, слабкість та головний біль, кажуть у столичній міській станції швидкої медичної допомоги.
— Варто вживати зелений чай та компоти до 2,5-3 літрів на день. Поставте на столи акваріуми, навіть без рибок. Головне, щоб регулярно відбувалися випаровування. Корисно гуляти біля води, обполіскувати руки й обличчя, приймати душ двічі на день — це необхідний мінімум у таку погоду, — уточнює головлікар станції Анатолій Вершигора.
Медик додає, що уникнути головного болю можна, якщо лягати спати і прокидатися раніше, коли на вулиці ще відносно прохолодно.
Коментарі