пʼятниця, 25 березня 2016 05:05

"У центрах зайнятості тільки на сторожа чи охоронця направляють"

Автор: НАТАЛІЯ МІНЯЙЛО
 

— На місяць отримую 4 тисячі гривень допомоги з безробіття. Для мене це небагато. Мала у кілька разів вищу зарплату, — каже киянка 34-річна Юлія Коломійцева. Зранку 23 березня стоїть біля Центру зайнятості Голосіївського району. Там уже вісім місяців шукає роботу.

— 10 років пропрацювала в банку. Торік потрапила під скорочення. З того часу нічого толкового найти не можу, — говорить жінка. Постійно дивиться у телефон. — Пропонували роботу бухгалтером за 3,5 тисячі. Відмовилася, бо на такі гроші зараз не проживеш. Ще могла б працювати з фінансовими документами за 10 тисяч. Але там — постійні роз'їзди і день ненормований. А я маю сина 12-річного Руслана. За ним треба дивитися, — зітхає.

Допомогу з безробіття отримуватиме ще чотири місяці.

— Якщо за цей час не знайду роботи з гарною зарплатою, вибиратиму з того, що є, — Юлія Коломійцева заходить до центру.

У Києві 100 тис. безробітних. Це найвищий показник за останні 16 років. Найбільше людей звільняють із заводів, банків, державних структур і приватних підприємств, які закриваються. На одну робочу вакансію в середньому претендують четверо киян.

У приміщенні центру — десяток людей. Через два електронні термінали записуються на прийом у кабінет, де видають направлення на роботу.

— Раніше робив електриком на мережі заправок. Але два роки тому впав і травмував ногу. Лікарі заборонили працювати по спеціальності. Тепер нічого підшукати собі не можу, — кульгаючи підходить до терміналу 33-річний Євген Новак. — У центрах зайнятості тільки на сторожа чи охоронця направляють. Але там лише 2 тисячі платять.

Сідає на стілець.

— Пробував і сам шукати. Таксистом за 5 тисяч робив. Але попав в аварію і робота пропала, — каже Євген Новак. — Не знаю, як сім'ю прогодувати. Сину тільки 3 роки, жінка не працює. Може, тут хоч поможуть.

— Робота должна бути з зарплатою не менше 5 тисяч, — приєднується до розмови 56-річний Микола Жучковський. Приїхав з міста Славутич на Київщині. — Подався у столицю, бо в нас працювати ніде. А жити на пенсію 1800 гривень — нереально. Слюсарем хочу бути чи крановщиком. Аби ще й гуртожиток давали. Хочу грошей заробити і сину відправити. Він з онуком і жінкою на моєму утриманні.

— Щомісяця до нас приходять три тисячі киян, — каже 47-річна ­Тетяна Довгопола, директор Голосіївського центру зайнятості. — Найчастіше пропонуємо робітничі спеціальності: двірники, сторожі, електрики. Таких вакансій у нас 80 відсотків. Працівників переважно шукають жеки й комунальні підприємства. Майже немає роботи для киян із вищою освітою: бухгалтерів, держслужбовців і юристів. Підходящі для них вакансії з'являються вкрай ­рідко.

Найкращі умови пропонують міжнародні компанії

— Роботодавці Києва роблять ставку на молодь без досвіду роботи. Навчають їх, бо вважають, що це перспективніше ніж брати досвідчених спеціалістів, яким за 40, — каже 44-річна Тетяна Пашкіна, столичний експерт із працевлаштування. — Молоді пропонують роботу менеджерами з продажів, офіціантами й програмістами. Зарплата стартує від 3 тисяч гривень.

Усього в Києві 30 тис. вакансій.

Зараз ви читаєте новину «"У центрах зайнятості тільки на сторожа чи охоронця направляють"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути