Від суботи майже по всій Україні безперервно йдуть дощі. 217 населених пунктів в 11 областях до вівторка залишалися без світла.
У Черкасах за чотири дні випала двомісячна норма опадів. Вулиці залиті водою, маршрутки й тролейбуси не їздять.
— Ішов на зупинку, то вжахнувся. У дворах автомобілі стоять по вікна у воді. Сигналізації працюють. Чоловік із надувним човном до своєї машини йшов, — розказує 25-річний Богдан.
О 8.00 в середу на вул. Руставі на зупинці зібралися до 200 людей, щоб їхати в бік центру. Водії маршруток відмовляються возити. Буси — по фари у воді. "Швидка" не змогла добратися до хворого на вул. 30 років Перемоги. Терміново іншою дорогою вислали другу машину.
— Я не могла вийти з дому, бо в під'їзді води було по треті східці. Подзвонила на роботу, там один колега був. Каже — сиджу в трусах, бо змок, — розказує 35-річна Оксана Бідченко.
В Одесі за дві доби ураган повалив понад 500 дерев.
— На улице Градоначальницкой в субботу где-то в 15.30 от старого дерева откололась огромная ветка, — розповідає 35-річний Дмитро Лозовацький. — Зірвала лінію електропередач, трамвайні електромережі. Залізобетонний ліхтарний стовп похилився. Через перепад напруги, замість 220 вольт влупило 400, у сусідів погоріла техніка: холодильники, телевізори, пральні машини, комп'ютери.
— Уся наша сім'я повскакувала з ліжок від вибуху. Була десь третя ночі 27 червня. Збіглися до вітальні. Дивимося — телевізор горить, — розказує Григорій Немчук, 48 років, що живе на вул. Шоста станція Великого фонтану. — Я схопив покривало з дивану і накрив його. Полум'я затихло. Розетка була чорна. За вікном страшна буря — тополя, удвічі вища за наш двоповерховий будинок, нахилялася від вітру до землі.
На вул. Утьосова на 70-літню одеситку впала стара акація. Жінка загинула. Сусіди кажуть, вона вийшла погукати на обід подругу з сусіднього будинку.
— Увечері курю на балконі. Злива, — розказує російською Ярослав, 24 роки. Живе на вул. Пастера. — Бачу стара акація падає на припарковані автівки. Поряд жінка з дитиною стояла. Схопила малого, відбігла, причому з такою швидкістю нереальною, що я аж не повірив. В одній із машин сидів сусід. Йому повезло, бо стовбур упав на авто поряд, а його машину накрило гіллям.
На Миколаївщині в Південно-Бузькому лимані 26 червня перевернувся пасажирський баркас. На борту були 18 людей. Серед пасажирів — троє дітей, найменшому 4 місяці. Четверо чоловіків пливли до острова близько кілометра. Інші пасажири вчепилися у дно баркасу. Їх підібрала приватна яхта.
До хати 75-річної Катерини Кузьмич із села Головецько Старосамбірського району Львівщини залетіла кульова блискавка.
— Сильних громів там тої суботи й не було. Ішов дощик. А мені так неспокійно в хаті. Думаю, вийду на призьбу, помолюся, — розповідає Катерина Кузьмич. — Коли вернулася, виділа таку яскраву кулю, що в дві долоні би ся не вмістила. І вона ся розбила до підлоги, а від неї пішли різнокольорові іскри.
У Криму в неділю температура вдень не перевищувала +16°С.
— Ми приїхали в четвер, 23 червня. Було сонячно, але вода холодна — плюс 17. Не купалися, думали, почекаємо, доки потепліє, — розповідає в середу телефоном львів'янка 29-річна Роксолана Петрик. Відпочиває із сім'єю в селищі Кацівелі біля курорту Сімеїз. — А в суботу задощило, температура води плюс 10. У неділю–понеділок лило безперестанку. Усі в куртках і светрах ходять. Хто приїхав своїм автомобілем, у вихідні вернулися додому. А ми маємо зворотні квитки на 3 липня. Мерзнемо.
На пляжах у пунктах прокату матраців і лежаків продають шкарпетки, целофанові накидки, куртки, парасолі.
Негода триватиме до кінця тижня, кажуть метеорологи.
Коментарі