Адреси ухильників від строкової служби в армії обійшли львівські військові комісари ввечері 6 листопада. Планували вручити призовникам повістки. Однак жодного не було вдома.
У частині квартир військовим не відчинили двері. У деяких сказали, що ці люди тут не живуть.
У ніч на 4 листопада у Львові влаштували облаву на студентів, які ухиляються від служби. Майже 20 військових і кілька поліцейських заблокували провулок Крива Липа, де часто відпочиває молодь. Просили показати документи.
— Перевіряльники були в масках і бронежилетах. Стояли на виході з провулка, — говорить студентка Софія Галан. — Питали, чи вчаться на денній формі навчання. Відпускали після пред'явлення студентського квитка. Намагалися влаштувати перевірку і всередині нічного клубу "Парадокс". Але зайти не дозволила охорон а.
"Поліція не брала участі в облаві. Ми не проводимо їх для примусової доставки до військкоматів", — написав у "Фейсбуку" голова Національної поліції Сергій Князєв.
Нічну перевірку призовників підтвердив керівник Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони Олександр Поронюк.
— Вручали повістки чоловікам призовного віку, які не з'явилися у військкомат, — говорить. — Але нікому наручники не надівали й не затримували.
— Призовникам, які були в списку ухильників, вручили 12 повісток. Сам провулок не перекрили. Нічого протизаконного, — каже військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко, 42 роки.
Від строкової служби на Львівщині ухиляються майже 15 тис. чоловіків, говорять у військкоматі.
— У законі не визначено, де можна вручати людям повістки. Але є питання до способу, як це робили у ніч на 4 листопада, — говорить юрист Оксана Жолнович. — Затримувати людей без причини і перевіряти їхні документи — незаконно. Це можливо хіба при запровадженні в країні надзвичайного стану і комендантської години. Є питання і щодо вручення повісток за адресами, якщо комісари приходять пізно ввечері чи дуже рано. Значить, роблять це у позаробочий час. А службові особи можуть виконувати свої повноваження лише у межах робочого дня.
Передача повісток родичам ухильників — у правовому полі. Проте це — не гарантія, що ці особи передадуть документ призовникам. А ухильником можна вважати лише особу, яка отримала повістку й не виконала передбачених нею дій.
Коментарі