Президент Віктор Янукович звільнив міністра оборони Михайла Єжеля. Відповідний указ підписав надвечір 8 лютого. Одразу ж на цю посаду призначив Дмитра Саламатіна, гендиректора "Укроборонпрому".
— Януковича дратувало те, що ані Служба безпеки, ані МВС, ані армія не демонстрували за два роки жодних успіхів. Єжель займався відвертим підлабузництвом, аби його не чіпали, і прославляв скрізь себе як міністра оборони. Це при тому, що армія розвалювалася на очах, — каже керівник Центру військово-політичних досліджень 39-річний Дмитро Тимчук.
— Саламатіна призначили через відданість Януковичу, готовність виконати будь-який наказ, — вважає голова парламентського комітету з питань нацбезпеки й оборони Анатолій Гриценко, 54 роки. — Він узагалі не має уявлення про ту сферу, за яку тепер доведеться відповідати. Я знаю його як людину, яка незаконно суміщала тривалий час посаду голови "Укрспецекспорту" та депутатський мандат.
У квітні 2010 року Дмитро Саламатін відзначився тим, що з іншими колегами-"регіоналами" бив опозиціонерів. "Бютівці" та "нунсівці" блокували ратифікацію угоди про продовження базування в Україні російського Чорноморського флоту. Тоді Дмитро Саламатін бив опонентів кулаками по обличчях і стільцем по головах. Брав участь практично в усіх бійках Верховної Ради.
До 1999 року Саламатін був громадянином Росії. Уперше обрався до Верховної Ради 2006-го за списками Партії регіонів, був у Комітеті з питань освіти. Є зятем колишнього першого віце-прем'єра Росії Олега Сосковця. У Москві співпрацював із військовою розвідкою, каже нардеп Олег Ляшко.
— Це підкорення кланом сім'ї Януковича силового блоку, — вважає політолог 34-річний Михайло Басараб. — Завдання для них — монополізувати ці структури. Адже в суспільстві наростає незадоволення влади і це може вилитися у вуличні протести. Якщо людей нічим задобрити, і вони можуть повстати після парламентських виборів, єдине, на що може розраховувати влада — це підтримка силових відомств.
Коментарі
13