четвер, 21 червня 2012 06:45

Перший в Україні шотландський бик не має пари

Автор: фото: Олена ВЛАСОВА
  Однорічний шотландський бик Гром із рівненського зоопарку важить близько 200 кілограмів. Коли подорослішає, набере до 450
Однорічний шотландський бик Гром із рівненського зоопарку важить близько 200 кілограмів. Коли подорослішає, набере до 450

— Митники сміялися з назви в декларації — "бидло скотське". Довелося повести їх до боксу і показати, що це рудий мохнатий шотландський бичок. Потім усі митники фотографувалися з ним, — розповідає директор Рівненського зоопарку Олег Павлюк, 47 років. — Це така специфічна високогірна порода, яку розводять на півночі Великої Британії. Вони мають настільки густу шерсть, що абсолютно не бояться морозів. У заметіль стадо збивається докупи і стає схожим на стіг сіна. Узимку наш бичок теж обросте, як мамонт.

1-річного Грома купили за 350 євро в зоопарку польського міста Вроцлав. Це перший і поки що єдиний в Україні бик шотландської породи Хейміш. Місяць новачок пробув на карантині, й уранці 20 червня його випускають в окремий загін. До нього одразу збігаються школярі, яких привели на екскурсію.

Працівники обережно перелазять через загорожу і розчісують бика граблями для прибирання листя. Руда шерсть звисає з обох боків.

— Невибагливий до умов, їсть зелену траву, листя, гілки. Корми із зернових любить не дуже, — розповідає 31-річний Андрій Трохимчук, який доглядає за твариною. — Агресії за ним не помічав, на всіх нас нормально реагує. Але про всяк випадок стережемося рогів.

На батьківщині Хеймішів розводять задля молока та м'яса — у них немає жиру.

Поки що бик живе один. До кінця літа йому мають привезти 2-річну самицю з міста Лодзь. Шотландські бики, як і звичайна худоба, можуть прожити до 30 років.

Цього ж дня в іншому вольєрі з нори вилізли двоє білих полярних вовченят. Це перше потомство мелвільського острівного вовка в Україні.

— Двійко вовчат народилися місяць тому. Зазвичай, вовчиці приносять до 12 малюків, — додає директор зоопарку. — Я сам сьогодні їх тільки й побачив, бо вони ховаються в кущах або 3-метровій норі. Самиця вирила її під корінням великого дерева. Тепер воно, мабуть, засохне. Зате нору не засипле і не змиє дощем.

Дорослі вовки здалеку спостерігають за іграми дитинчат. Під вольєр для них відвели невелику ділянку парку, щоб було схоже на їхнє природне середовище. Даху немає, а вздовж сітки проходить дріт під напругою — електропастух. Бетонний фундамент загорожі заглибили до 3 м, щоб вовки не підрили її та не втекли.

У вольєрі живе самець із двома самицями. За ієрархією вовків, народжувати потомство має право лише альфа-самиця.

Зараз ви читаєте новину «Перший в Україні шотландський бик не має пари». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути