— Мама, ми не в церкві, тут молитися не треба, — 29-річна Ольга Рачук бере під руку матір Валентину Петрівну, 59 років. Та притулилася лобом до прозорого скла. Під ним у білій шкатулці — дерев'яна вервиця зі срібним розп'яттям покійного Папи Римського Івана Павла II.
З 7 по 9 червня на львівській площі Ринок можна було безкоштовно відвідати мобільний музей Івана Павла II. Автопоїзд заввишки 4 м, довжиною 18 м приїхав у Львів із Польщі. Це міжнародний проект центру Папи Івана Павла II "Не бійтеся!" у Кракові, де Кароль Войтила навчався та жив. Його мета — популяризація думок і навчання Святішого Отця. Він помер 85-річним вісім років тому.
— Доця, я ж його так близько, як тебе, бачила. Після того ходила цілий місяць щасливою, — втирає сльози старша жінка. Вони відходять до інших експонатів. 2001 року Папа Римський польського походження Кароль Войтила відвідав Львів.
У мобільному музеї на площі більш ніж 62 "квадрати" представлені особисті речі, маловідомі фотографії та фільми про життя Папи Римського. Працівник музею 24-річний Тарас Косар відводить десяток відвідувачів до стенду біля входу.
— У музеї зібрані 23 речі, які так чи інакше були пов'язані з Папою Римським. Більшість надійшли польському музею після смерті Отця, — показує на найбільший скляний стенд. — Цей спортивний кубок подарували Папі в березні 2004 року італійські велогонщики. Поряд — білий шерстяний светр. Його носив під час подорожей. Мало хто знає, що Кароль Войтила був хорошим лижником. Ось його дерев'яні лижі, зроблені ще в 1950-х роках.
Найбільше відвідувачів юрмляться біля часослова, пера та годинника, якими користувався Папа.
Після Львова музей Івана Павла II побуває у Хмельницькому, Вінниці, Бердичеві, Житомирі та Києві.
Коментарі