Євромайдан розпочався в Києві 22 листопада. Цим словом одразу охрестили мітинг протесту на столичному майдані Незалежності проти непідписання Віктором Януковичем Угоди про асоціацію з ЄС. Згодом євромайдани поширилися по всій Україні та в країнах Європи й Північної Америки.
Майданувати люди виходять переважно на центральні площі міст.
"Зека на йолку" — одне з жартівливих гасел Євромайдану. В ньому є натяк на кримінальне минуле Віктора Януковича, який замолоду двічі відсидів. У грудні 2010-го податковий Майдан також рознесли через "підготовку до новорічних свят". Янукович тоді, пояснюючи причину, не міг згадати слово "ялинка" і зрештою сказав "йолка". Коли ж під тим самим приводом — мовляв, треба ставити новорічну ялинку на центральній площі столиці, — побили студентів-мітингувальників із Євромайдану в ніч проти 30 листопада, "йолка" стала символом протесту. Після цього мітингувальники розібрали її й конструкції використали для зведення барикад. А каркас прикрасили прапорами й революційними плакатами.
"На столичний номер 102 укотре подзвонив невідомий і сказав: "У мітрі бімба!" — такий анекдот із пародією на недолугу українську мову прем'єра Миколи Азарова з'явився після того, як із 9 грудня влада кілька разів закривала центральні станції столичного метро. Мета — ускладнити протестувальникам доступ до Майдану. Мовляв, надійшло попередження про замінування.
Коментарі