Міська влада Донецька планує закрити загальноосвітню школу №111. За словами батькiв, заклад — єдиний у Петрівському районі міста, який, можливо, закриють із 1 вересня 2011 року.
Україномовною школа стала із 1995-го. Зараз там навчаються 239 дітей.
— Нинішній навчальний рік хочуть зробити останнім для нас у цій школі. Неофіційно нам це дали зрозуміти представники районної влади, а ми категорично проти, — каже російською мати двох учениць Людмила Верещагіна.
— Начебто винесли це питання вже на розгляд, — розповідає Світлана Бабенко, директор школи. — Незважаючи на те що за останні роки кількість учнів у нас не зменшується, хоч, правда, і не росте.
Кілька десятків батьків та близько сотні учнів проводили мітинг біля школи.
— Є програма облдержадміністрації про оптимізацію мережі шкіл, — пояснює Володимир Скнара, начальник міського управління освіти. — Закриття 111 школи залежить від районної ініціативи. Там його розглядають, а тоді будуть клопотати перед нами про закриття. А ми зважатимемо і на думку райради, і на думку батьків.
Усього у Донецьку, за словами Скнари, 154 школи. З них у 34 навчання українською.
— Насправді у Донецьку тільки 18 шкіл з українською мовою викладання, — заперечує Марія Олійник, заступник голови донецької філії Всеукраїнського товариства "Просвiта". — Є школи, що мають статус українських, але не з українською мовою навчання. Ось, приміром, школа №5 має статус української, а в ній лише 30 відсотків дітей вчиться українською мовою. Навіть в українських класах багато предметів викладають російською. Скорочуючи класи і школи, чиновники із міськвідділу мотивують це необхідністю економити бюджет. Але не випадково економлять саме на українських школах. Вони втілюють у життя курс Партії регіонів на русифікацію.
Коментарі
1