У черзі на пором із кримського порту "Керч" до порту "Кавказ" у Краснодарському краї в Росії стоїть 2050 машин. У зворотньому напрямку — 700. Очікування може тривати до 40 год. Черга проходить через центр міста. Була завдовжки 12 км.
У суботу жінці, яка намагалася потрапити на пором обманом, водії розбили голову. Її забрала швидка. У жителя Брянська стався інфаркт. Помер до приїзду медиків. Періодично виникають конфлікти між пільговиками. Водії самостійно перевіряють їхні документи, бо не довіряють правоохоронцям. Люди іноді використовують фіктивні посвідчення.
— Ми були в першій сотні, але закінчився бензин, — розповідає москвич 32-річний Олексій Жовквін. — У нас маленькі діти, тому весь час працював кондиціонер. Я поїхав заправитися. У черзі мене на моє місце назад не пустили. Почалася бійка, але дружина мене відтягла. Стоїмо другу добу. Місцеві підняли вдвічі ціни на вологі серветки і памперси. На воду і їжу розцінки взагалі космічні. За комплексний обід хотіли 150 рублів — 55 грн, зараз просять 500. Душ і туалет — платні. Я мав бути на роботі в понеділок. Начальство оштрафує, бо напарник не зміг піти у відпустку.
Ситуація із чергами може тривати ще місяць. Криза почалась у липні через велику кількість охочих потрапити до Криму. На російському березі біля порту "Кавказ" немає населених пунктів. У Керчі порт — за декілька кілометрів від міста. Автівки очікують на свою чергу від 10 до 30 год. На переправі в цьому напрямку курсує шість основних поромів, додатковий залізничний "Петровськ" та катамаран "Сочі-1". За сезон здійснили 106 рейсів в обидві сторони. Перевезли 3555 автівок та 21182 пасажирів.
У листопаді російська влада обіцяє почати будівництво моста через Керченську протоку. Закінчити його планують до 2018-го.
Коментарі