
Четвертий день руйнують недобудований торгово-розважальний центр "Троїцький" біля стадіону "Олімпійський" у центрі Києва. У березні компанія Київметробуд, яка зводила цей комплекс із 2003 року, вже починала його демонтаж. Однак роботи наступного дня припинили — не було відповідного проекту.
Нині на об"єкті працюють 30 робітників, є два екскаватори.
— Щодня виконуємо майже 2% роботи. Якщо далі так піде, то знесемо раніше. Влада на це виділила 100 днів, — каже заступник директора Київметробуду Сергій Рябоконь, 45 років. — Однак Київрада досі не дала кошти на демонтаж. Якщо за п"ять днів нам не видадуть аванс, робітники розбіжаться або будемо страйкувати. У нас нема грошей на елементарне.
Будівлю намагаються знести з 2007 року. Конфлікт почався в листопаді 2005-го. Тоді президент Федерації футболу України Григорій Суркіс заявив, що будівництво треба припинити на вимогу УЄФА. Мовляв, об"єкт порушує правила евакуації з території стадіону. Через нього Україна не зможе приймати футбольні матчі Євро-2012.
31 серпня 2007 року своїм указом президент Віктор Ющенко заборонив будівництво на Троїцькій площі. З того часу кілька разів переносили дату демонтажу. Сторони не могли узгодити розмір компенсації.
27 червня КМДА підписала договір із Державним управлінням справами і компанією "Юджин" щодо знесення. За демонтаж "Троїцького", площа якого становить 7 га, компанія отримає близько 80 га у районі Національного виставкового комплексу "Експоцентр України". За словами експертів, ця ділянка вигідна — розташована в зеленій зоні. Її оцінюють щонайменше у $400 млн.
Протягом кількох років місцева влада виплачуватиме 220 млн грн компенсації Державному управлінню справами. У цю суму включили вартість робіт із демонтажу — 21,4 млн грн. Анатолій Голубченко з Київської міськдержадміністрації зазначає, що виплати здійснюватимуть за рахунок бюджетних коштів.
"Троїцький" почали зносити за два дні до приїзду керівника УЄФА Мішеля Платіні. Він прибув 3 липня. Перевірятиме, як Україна готується до чемпіонату.
Коментарі